Türkiye'de organ bağışı koordinasyonu alanında en başarılı hastane olan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nde yine başarılı bir operasyona imza atıldı. 3 günden bu yana hastanemizin Yoğun Bakım Ünitesinde beyin kanaması teşhisiyle tedavi görmekte olan 77 yaşındaki Nesibe Gür yapılan tüm müdahaleye rağmen tedaviye cevap vermeyerek beyin ölümü gerçekleşti.
Organ Nakli Koordinatörlerimiz Uz.Dr. Azem Ülkü, Hemşire Emine Karakaya ve Yeliz Baykala’nın yapmış olduğu görüşmeler neticesinde merhumenin duyarlı ailesi başka hayatlara umut olması için organ bağışı yapmak istediler.
Merhume Nesibe Gür’ün bir böbreği ve karaciğeri Özel Bursa Acıbadem Hastanesinde diğer böbreği ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde organ bağışı bekleyen hastalara nakledilmek üzere alındı.
Merhumenin kederli ailesine başsağlığı dileklerini ileten Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali yaşama yeniden tutunacak olan hastalara da acil şifalar dilerken Organ Nakli Koordinatörleri  ve Yoğun Bakım ekibine  de özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.
 
Muzaffer Cirtel