’Yöneticiler Sorunları Çözmekle Mükelleftir’

Çanakkale gündeminden düşmeyen karşılıklı atışmalarla geçen Belediye Meclisinde Başkan Ülgür Gökhan’ın ‘’Biz elimizden geleni yaptık’’ söylemini hedef alan Ak Parti İl Başkanı Naim Makas bu söylemi anlamsız bulduklarını söyleyerek ‘’Sorumluluk sahibi olan yöneticiler, sorunları çözmekle mükelleftir

3977
’Yöneticiler Sorunları Çözmekle Mükelleftir’

Çanakkale gündeminden düşmeyen karşılıklı atışmalarla geçen Belediye Meclisinde Başkan Ülgür Gökhan’ın ‘’Biz elimizden geleni yaptık’’ söylemini hedef alan Ak Parti İl Başkanı Naim Makas bu söylemi anlamsız bulduklarını söyleyerek ‘’Sorumluluk sahibi olan yöneticiler, sorunları çözmekle mükelleftir.  Bizler de bunları hatırlatmakla mükellefiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas AK Parti İl Binasında bir basın toplantısı gerçekleştirerek partisinin kongre süreci ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Belediye Meclisi üyeleri ve İl Yönetiminin katıldığı basın toplantısında, AK Parti İl Başkanı Naim Makas kongre sürecine değinerek, “Mart ayında 7. Olağan Kongre sürecimize başlamıştık, Kongrelerimize pandemi haline gelen Koronavirüs nedeni ile ara vermiştik.  Yaz sürecinin başında tekrar başlattığımız kongre süreçlerimizde İlçe ana kademe kongrelerimizde sona geldik’’ dedi. Üyelerle beraber günden güne heyecanı arttırarak yola devam ettiklerini vurgulayarak ‘’Şimdi sıra İl Başkanlığımızın Kongresine geldi. Genel Merkezimiz Teşkilatlar Başkanlığı ile Kongrelerimizin yol haritasında çalışmalarımızı hız kesmeden başladık ve Genel Merkezimizle istişarelerde arkadaşlarımızla beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bizim bu süreçte ‘Her Üye bir Fidandır’ anlayışı ve Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat talimatları ile bir üye kampanyası başlatmak istedik.  Üye kampanyasında hedeflediğimiz rakamları geçtik bile.  Bu kampanyamızın son düzlüğünde esasen rekor sayılabilecek düzeyde, bundan bir hafta içerisinde yaptığımız 9 bin yeni üye ile heyecanımıza yeni bir ivme kazandırdık” şeklinde konuştu.

‘’BELKİ DE ELLERİNDE GELEN BUDUR’’
Konuşmalarına devam eden Makas “ Deprem kuşağında bulunan şehrimizde her depremde, depremi hisseden vatandaşlarımız ve bizler kentimizdeki yapısal sorunları ve bu sorunların bizim içimize yansıttığı o manevi duyguyu, hissiyatlarımızı paylaşıyoruz.  Bundan dolayı biz üzerimize düşen sorumlulukları bir kez daha hatırlıyoruz, hatırlatıyoruz ve hatırlamak zorundayız. Çünkü burada asıl olan kişilerin can ve mal güvenliği.  Kasım Ayı Belediye Meclis toplantısında Grup Başkan Vekilimiz Esra Hanım, hafızamıza kazınan ve gözümüzün önünde geçen deprem süreci hassasiyetini dile getirerek, Belediye Başkanına bir takım sorular yönelterek hatırlatmalarda bulundu.  Bu hatırlatmalar neticesinde her seferinde topu taca atmaktan kaçınmayan Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, bir kez daha büyük bir gafa imza attı’’ dedi.  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ‘Biz Elimizden geleni yaptık’ sözlerini hatırlatan Makas, ‘’Öncelikle ‘Biz elimizden geleni yaptık’ ifadesini kendisinden duyduk.  Belki de ellerinden gelen budur bilemiyoruz.  Biz yerel yönetimin kendilerine verdiği bu sorunun çözmesini beklerken ‘Biz elimizden geleni yaptık’ söylemini anlamsız buluyoruz. Sorumluluk sahibi olan yöneticiler, sorunları çözmekle mükelleftir.  Bizler de bunları hatırlatmakla mükellefiz” dedi.

GÖKHAN’IN TOKİ HAKKINDA SÖZLERİNİ HATIRLATTI
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın TOKİ ile ilgili açıklamalarına da değinen AK Parti İl Başkanı Naim Makas , TOKİ ile ilgili Başkan Gökhan’ın sözlerini hatırlattı. Makas, “Belediye Başkanının Kasım Ayı Meclisindeki konuşmasında ‘Ben oraya TOKİ’yi sokmadım’  sözleri, bize 7 yıllık bu serüveni bir kez daha hatırlattı.  Dönüp baktığımızda biz bu ifadenin altında çok büyük tutarsızlık görüyoruz.  Çünkü 7 Yıl önce Gökhan,  ülkemizin çok kıymetli bir kuruluşu olan, adeta bir ‘çete’ gibi görerek  ‘Ben TOKİ’yi buraya sokmam’  gibi kuvvetli söylemlerini n yerini bugün ‘gelsin TOKİ burayı yapsın’ söylemleri almıştır.  Biz Başkanın bu sözlerindeki tezatlığı ve anlam karmaşasını anlamakta güçlük çekiyoruz.  Hemşehrilerimizin idraki ile alay mı ediliyor?  Başkanın bu söyleminin ardında ne var biz de anlamakta güçlük çekiyoruz.  Başkan meclis konuşmasında ‘Ankara’dan TOKİ mi gelir? Başkası mı gelir? Bilemiyorum’ diyerek alay eder bir üslupla ifade ediyor oluşu da ayrı bir fecaat bize göre.  Sayın Başkanım Siz Bilmeyeceksiniz de kim bilecek? Sadece TOKİ değil, Yeni Kordonda da biz aynı problemi yaşadık. Biliyorsunuz orada bir koku vardı ekipler geldi tespit edemedi. Yine ‘biz bilmiyoruz’ Başkanım Siz ne zaman bileceksiniz diye biz bekliyoruz. Siz Bilemiyorsanız belki İl Başkanınız bilir.  Ama artı biri bu problemleri bilsin.  Ama Belediye Başkanı, ama Belediye Başkanına Başkanlık eden  yerel politikalardan da sorumlu olan İl Başkanı.  Artık birisi bu problemleri bilsin” ifadelerinde bulundu.
 
Bünyamin Nami Tonka
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sayın BAŞKAN5867 - 17.11.2020 18:33:10
Lafa gelince mangalda kül bırakmıyorsunuz. Soruyorum size; başta sağlık müdürü nün bu koltuk da bir saat fazla otursun diye ısrarınız neden.? Sizler ve ekibiniz şıkayetçi bunda bir anormallik yok mu? Kendinize gelin işini yapmayanın arkasında durmayın.Bu ülke bizim.