Çanakkale Turizmi ve Sektörel Sorunlar Değerlendirildi

Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD) Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Aydeğer ve beraberindekiler, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek, Başkan Ünal Özcan ile bir araya geldi. Ziyarette, konu Çanakkale turizmi ve esnafın  turizme katkı sunma planlaması oldu.

324
Çanakkale Turizmi ve Sektörel Sorunlar Değerlendirildi

Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD) Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Aydeğer ve beraberindekiler, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları
Birliği’ni ziyaret ederek, Başkan Ünal Özcan ile bir araya geldi. Ziyarette, konu Çanakkale turizmi ve esnafın  turizme katkı sunma planlaması oldu.

Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD) Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Aydeğer, Başkan Yardımcısı Mehmet Hilmi Satar, Yönetim Kurulu Üyeleri Nilgün Gökser ve Aykut Şölen’in  katıldığı ÇATOD Heyeti Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  Başkan Ünal Özcan ve Oda Başkanları ile bir araya geldiği ziyarette  Çanakkale Turizmi ile ilgili geliştirilebilecek ortak çalışmalar ve sektörel sorunlar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
Yapılan ziyaret ile ilgili bir açıklama yapan ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer “Ülkemize gelen turist harcamasının yalnız %15‘i konaklama sektörüne ödenmektedir kalan %85 hediyelik eşyadan yeme içmeye, ulaşıma, seyahat acentalarına ve diğer harcamalara gitmektedir. Turizm sektörü dolaylı olarak 54 yan sektöre iş ve katma değer sağlamaktadır. Hizmet sektörü ülkemiz genelinde %15'e yakın genel isdihtamın kaynağıdır. Bu veriler eşliğinde ilimize ve ülkemize katma değer üreten tüm paydaşlarımızla uyum içinde ortak çalışmalar sergilememiz büyük önem arz etmektedir. Esnaf odamıza kayıtlı çok sayıda iş yerimiz ilimize gelen turistlerimize hizmet vermektedir. Bizler diğer tüm kurumlarımız ile olduğu gibi Esnaf Odamızla birlikte gelen turistimizin memnuniyeti için birlikte çalışmaya hazırız. Bunun yanı sıra kamu kurumlarına ait misafirhane ve benzeri işletmelerin özel sektör yatırımlarımız ile eşit şartlarda olmayan, yapılma amacı dışında kullanımına bağlı özel sektör ile rekabeti bizlere ve ülke ekonomisine zarar vermektedir. Bizler ülkemize vergi, istihdam ve katma değer üretmek için cansiperane mücadele ederken bu işletmelerin kuruluş amacında uygun koşullarda hizmet vermesi gereken kitle haricinde tüm piyasaya düşük fiyatlı, önemli maliyet istisnaları ile rekabeti bu mücadeleyi veren özel tesislerin varlığına ciddi olumsuzluk üretmektedir” dedi.
 


Kaynak: Haber Merkezi

Etiketler; #çatod
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.