Reklam

Meclisin gündemi Eko Turizm oldu

Çanakkale İl Genel Meclisi Haziran Ayı Meclis Toplantısı 2. Oturumu önceki gün gerçekleştirildi.  Toplantıda Ayvacık’ta köylerde yapılması planlanan eko turizm ve Lapseki ilçesindeki Eko Turizm ile ilgili yapılacak projeler konuşuldu.

398
Meclisin gündemi Eko Turizm oldu


 İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı toplantılarının 2’inci oturumu, önceki gün Sadık Göğüsgeren başkanlığında İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapıldı. Meclis toplantısında sekiz maddelik gündem tartışıldı. Meclisin gündem maddelerinden olan Ayvacık İlçesi Balabanlı Köyü Çatalca Mevkii 133 ada 13 parsel için hazırlanan Turizm Alanı (Eko Turizm) amaçlı 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı ve “Apart Otel” amaçlı 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı, Ayvacık İlçesi Akçın Köyü Büngüldek Mevkii 240 ada 4 parsel için hazırlanan Turizm Alanı amaçlı 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı ve “Apart Otel (Eko Turizm) Alanı” amaçlı 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı  ve Lapseki İlçesi Yaylalar Karaömerler Kızıldam Köyü sınırlan içinde hazırlanan “Enerji Üretim Alan, (REST amaçlı 1/5.000 ölçekli İlave Nazım İmar Plan, ve “Yenilenebilir Enerji Üretim Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesis Alanı amaçlı 1/ 1 000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planı Değişikliği görüşülüp oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi.
Gündem tartışmalarının ardından İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı 2’inci toplantısı sona erdi.
 
İbrahim Akın Kazancı

 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.