YALNIZ BİBLO

Çanakkale Halk Bahçesinde kucağında pisiciğiyle biblo gibi poz vermiş bir kadın!

81 0

Şemsettin Solak

Şemsettin Solak


          Çanakkale Halk Bahçesinde kucağında pisiciğiyle biblo gibi poz vermiş bir kadın! Yalnız görünen ama fotoğraf çekeniyle birlikte anı ölümsüzleştirip dünyaya mesajını veriyor. Yalnızlık! Kucağındaki minicik kedinin kalp atışlarıyla yalnızlığını doldurmaya çalışıyor.
        Birçok kişi yalnız olmayı tercih ediyor. Ya da şartlar zorla öğretiyor. Eğer doğru analiz ederseniz yalnız olmak paha biçilmez derecede keyifli ve özenilmesi gereken bir durumdur. Eğer yıpranmadıysanız yaşınız kaç olursa olsun hayat kolaydır. Gelirinizi kendi ihtiyaçlarınıza göre harcamak ve kimseye hesap vermemek caziptir.
    Yalnızlık sayesinde kimseye katlanmak zorunda olmadan, istemediklerimizi kapının önüne koyabileceğimiz bir gücün sahibi oluruz. İstemediğimiz halde birilerine şirin görünme çabamıza gerek yoktur. Sonradan olan akrabalara özel davranış göstermeye gerek kalmaz. Otomobilimize bindiğimizde istediğimiz tarafa doğru direksiyonumuzu kırabiliriz.  Özgürlüktür...
    Hiç kimse ne giydiğimize karışamaz. Rengi boyutları kimsenin karışamadığı ve sadece kendi iç huzurumuzun yansıttığı özelliklerdedir. Vitrinde beğendiğimizi alır giyeriz. Hafta sonu nerede geçecek diye düşünmez kendi kararımızı uygularız. Yalnız ve özgürsek her teklife kocaman bir hayır deme hakkımız hep vardır. Konfordur…
       İstediğimiz saatte kahvaltı yaparız. Evimizde istediğimiz gibi dolaşır, ister bakımlı ol ister dağınık anı yaşarız. Evimizde özgür oluruz. İstediğimi yemeği yapar ya da yapmaz zeytin ekmek yeriz. Kim ne der?  Yalnızlığın bu özelliklerine fiyat konamaz.
      Ancak yalnızlık bazı zamanlarda acıyla yüreğimize yerleşir, oturur. Sessiz duvarlardan ses bekleriz. İç ses isyan eder.
      Ekonomik durumumuz iyi değilse ve destek arıyorsak bize destek olanlar kendilerini güçlü hissederek bizi ezmeye çalışırlar. Bu defa midemize dizilen lokmalar acı verir. Sağlıksızlığa sürüklendiğimizi de anlayamazlar.
      Hele gençliği kaybetmişsek, etrafımızdaki insanlar birer birer yok oluyorsa umutlarımız da yok olabilir. Yaşlandığımızda evlerine kabul edecek ve eliyle yemek verecek yakınlarımız olmalı. Gençliğimizdeki güzelliğin sayesinde etrafımızda var olanlar bizleri yaşlandığımızda terk etmemeli.
     İşe yaramaz hale geldiğimiz hissettirilmemeli.
     Aslında doğduğumuz zaman dünyaya yalnız geldik. Yaşarken de yalnızdık. Etrafımızdakilerle alış veriş yaptık. Bu alış verişte kaybeden taraf olmamak için doğru kararlar vermeliyiz.
     Her zaman için kendi kendimize yetmeyi, kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı başarmalıyız. Başkalarının ayak izlerine uymaya çalışırken yolumuzu kaybederiz. Yalnız kurt gibi yolumuzu kendimiz bulmalıyız.
     Beş altı kediyle evini paylaşanlar, şiir yazanlar ve benzeri birçok etkinlikte bulunanlar yalnızlık neticesinde farklı gelişmelere ulaşmışlardır.
    İnsanlar yalnız kalmamalı…
    İnsan sosyal bir varlıktır.
    Son nefesimizi verirken bir bardak su verenimiz olmalı. Kim bilir bu sayede son nefes vermeniz bir başka tarihe ertelenir.
Hepimizden Hepimize Selam Olsun
Özgür olalım ama yalnız kalmadan!
 


Etiketler; #şemsettin solak
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.