Bu hafta hamle haftasıydı

Lâpseki’nin AK Partili Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, nihayet siyaseten ortaya çıktı ve ağzından öyle bir söz duymasak da hamle ve hareketleriyle “Ben varım” dedi.

2887 0

Mustafa Atmaca

Mustafa Atmaca


Lâpseki’nin AK Partili Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, nihayet siyaseten ortaya çıktı ve ağzından öyle bir söz duymasak da hamle ve hareketleriyle “Ben varım” dedi.
Bu hafta dikkat çekici bir şekilde Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın hamlelerini gördük.
Sosyal Tesislerdeki servis bazı düzenlemeler yapıldığını, çalışanlara uzmanından seminer verdirildiğini, kadro değişimi ve yeni bir yapılanma olduğunu fark ettik.
Uzun zamandır gitmediğim Sosyal Tesislere 4 kez gittim. Bir yeni düzenleme olduğu görülüyor. Verilen meslek içi seminerin de etkili olduğunu düşünüyorum, çünkü servislerde ve çalışanlarda bir değişim gözle görülecek hale gelmiş.
Ayrıca yeni müdür Sedat Erol da hemen her tarafta gözü varmış gibi dört dönüyor. Genç elemanlar da daha sevimli, daha samimi ve saygılı davranıyorlar.
Sosyal Tesislerin eskilerinin eski hastalığı olan, “Ben daha üstünüm” durumları sanki tam kaybolmamış gibi duruyor.
Düşünceme göre, Başkan Eyüp Yılmaz’dan tam destek alan yeni Müdür Sedat Erol, aksaklıkları gidermek konusunda kararlı.
Şunu bilmeliyiz ki; orada bir Sosyal Tesis var; 4 yıl önce yoktu. Sosyal Tesislerin varlığını bir değer olarak kabul edersek, birilerinin orada görev alması gerekiyordu. Görevdekileri tayin eden aslında Eyüp Yılmaz’dı. Dolayısıyla da ekmek kapısını açan Allah’tır, ama vesile Eyüp Yılmaz oluyorsa, orada çalışanların hepsi de vebal altındadır.
Herkes işini doğru yapmalıdır.
Neden oraya gelen müşteriler memnun olmadan ayrılsın ki!
Neden hak etmediği halde hem çalışanlar hem de Eyüp Başkan ve Meclis Üyeleri suçlansın ki!
Kaldı ki bazı müşterilerle de konuştum. Değişimin farkında olduklarını söylediler. Bu hususta bayram kalabalığının azaldığının da etkisi olduğunu görüyoruz.
Anlayışlı olmak gerektiğini söyleyen Sosyal Tesis çalışanlarının taleplerini de ekleyeyim: onlar suçlanıyorsa, onların görüşleri de alınmalıdır değil mi?
Bendeniz şunu öğrendim ki, Bayramda iki mislinden fazla talep oluyor, ama kadro tamamlanamadığı için yeteri kadar hızlı servis verilemiyor. Elemanlar da daha uzun süre ve daha kalabalık saatlerde çalışmak zorunda kalıyor. Ayrıca, bir çay demlenmesinin de bir süresi oluyor. Kalabalığa mevcut yapı yetmiyor yani; çünkü talep çok fazla. Fiyatlar ucuz, yetişkin eleman asgari ücrete çalışmıyor.
Sıcak bir yandan, iş yoğunluğu diğer yandan yoruyor, müşteri bir yandan hizmet bekliyor, ama birileri oturuyor, çalışanlar ayakta koşturuyor…
Anlayışlı olmak gerek.
Neyse…
Sonuçta Belediye Sosyal Tesislerinde bir güzellik göze çarpıyor; devamını dileriz, emeği geçenlere teşekkür ederiz.
***
Başkan sitemliydi.
Gazetecileri alıp Doğalgazın Lâpseki’ye giriş yerine götürdü. Hemen su deposunun üst tarafından birkaç yüz metre ilerdeki Doğalgaz deposunun, Lâpsekililer için bir talih olduğunu da öğrendik;
Çünkü Biga veya Çanakkale tarafından gelen gaz hatlarından birinde, şöyle veya böyle bir aksama olursa, aksamayan yönden Lâpseki’nin gazı akmaya devam edecek.
Nasıl mı?
Çanakkale’ye Çan üzerinden giden Doğalgaz vardı. Biga üstünden de Çanakkale’ye yine gaz bağlanıyor, ama bu kez Lâpseki üstünden. Çanakkale’de zaten var olan gaz hattı, bir de ilçemizden destekleniyormuş; o sebeple de “iki koldan gaz” meselesi, söylendiği gibi doğruymuş.
***
Biz basın mensuplarını Doğalgaz dağıtım yerine götüren Eyüp Başkan’ın dilinin altındaki bakla ise dikkat çekiciydi.
Hâlâ 2021, hatta 2022’ye kadar Lâpseki’ye gaz gelmez’ diyenler var dedi.
Eyüp Yılmaz gaz borularının durumunu gösterdi; batan şirket yerine yeni bir şirkete BOTAŞ’ın Lâpseki Doğalgaz işini verdiğini, yer tesliminin Ağustos ayı içinde yapıldığını, işi yapacak firmanın üç beş gün içinde işe başlayacağını söylediğini, hem Belediyenin hem de BOTAŞ yetkililerinin işi ciddiyetle takip ettiğini dile getirdi.
2022’ye kadar gaz yok diyenleri gazeteye bekliyorum; gerekçelerini söylesinler yazalım; biz arada kalmak istemeyiz.
***
Sosyal Tesisler, Doğalgaz, Su meselesi, Arıtma…
İlk planda 4 hizmetteki hamlesini gösteren Eyüp Yılmaz, atağa kalkmış görünüyor.
Bakalım sırada ne var?
Biz de gördüklerimizi ve sorduklarımızı yazamaya devam edeceğiz.
 
 


Etiketler; #mustafa atmaca
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa365 - 13.03.2019 08:41:30
Çok iyi anlamışsınız bravo