Reklam

SESSİZ YIĞIN

.

782 0

Şemsettin Solak

Şemsettin Solak


         Toplum huzursuz… Olanlardan memnun değil… Yarınlara güvenemiyor… İleride neler olacak kestiremiyor. Bunları yaşamak istemediğini yansıtıyor. Tabi ki itiraz etmeye çalışıyor. Tek başına sesini çıkaramayanlar birlikte ses çıkarmanın yolunu arıyor. Bu arayış her olabilirliği akla getiriyor. Susmamanın, sessiz kalmamanın ve dikkat çekmemenin yanlış olduğuna inananların oranı epey fazla olduğu anlaşılıyor. Karşılıklı birbirini suçlayan siyasiler çare olmaktan öte her gün toplumu biraz daha sıkıntılı girdaba çekmekteler. Yetmez mi artık. Gündemde pek yer almayan şehitlerimiz ise ayrı bir milli bir dert olup çıktı. Çözüm yok gibi. Ancak sessiz yığınların sesi duyulmalı!
      Bu ülkede yaşayan herkes barış ve huzur istiyor. Bu istek sahiplerinin tamamı değişik partilere ve etnik gruplara aittir. Önemli olan ortak istekler. Dahası bunlar sadece insanca istekler. 
     Savaş istemiyorlar. Bayrağımıza sarılı şehit istemiyorlar. İleri ülkelerin uğraştıklarıyla uğraşmak istiyorlar. Bu toprakların sahibi bunlar. Darbesiz, terörsüz, sevgi üzerine kurulu adilce paylaşılan bir geleceğin tesis edilmesini düşlüyorlar. 
       Huzur içinde işlerini yapmak istiyorlar.
      Kadınlarımız hırpalanmadan, tecavüz edilmeden, öldürülmeden, örtülü olduğu için aşağılanmadan, farklı kıyafet giydi diye saldırılmadan yaşamak her kadının hakkıdır. Kadınlar ve erkekler hepsi inançlarını, dinini, kültürünü özgürce, eşitçe yaşamak istiyorlar.
     Yalan ihbarlar ve sahte deliller ile suçlanan insanlar heba olup gidiyor. İntihar ediyorlar. Yazık değil mi? Bu kadar terörist yetişirken biz neden seyirci kaldık. Bu istenmedik gelişmelerde bizim payımız ne kadar acaba?
     İşsizlik gittikçe kartopu gibi büyümekte!
     İnsanlar sabah değil de akşamüzeri pazara gidiyorlar. Sebebi herkesçe biliniyor. Devenin kamburluğu gibi neye baksak bir yamukluk fark ediyoruz. Fark etmeyelim isteniyor.
    Gençler babasından aldığı harçlıkla idare etmeye çalışıyor.
    Üretmeden kalkınmamız mümkün değil. Ama köylüden başlayarak şehirlerde oturanlar da dahil
keyfi kararlarla, emeğimizin hakkının, ücretimizin, maaşımızın elimizden alınmasını, gençlerimizin sokaklarda heba olmasını istemiyoruz... Tabi ki gençler kavga, çatışma, idam ve savaşı istemiyorlar.
         İktidar sahipleri halkı sindirmeden, özgürlükleri kısıtlamadan; Güvenli, huzurlu ve barışçıl olmanın metotlarını öğrenip uygulamalılar.
        Halk bu gidişata onay veremiyor. Rıza gösteremiyor. Her iktidar döneminde her türlü insan bulunabilir.  Bu uğurda mücadele edenleri gönülden kutlamak herkesin görevidir. Tabi ki beğenmediysen beğenmeyişini de er geç anlatmalısın. Ancak bu anlatımda da sınır olmalı. Hele zaman boşuna harcanmamalı.
Hepimizden Hepimize Selam Olsun ????????????????


Etiketler; #sessiz
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.