Henu¨z Vakit Varken

Sevgileri yarınlara bıraktınız

3583 0

Burcu Kaygısız

Burcu Kaygısız

Sevgileri yarınlara bıraktınız
Çekingen, tutuk, saygılı.
Bütün yakınlarınız
Sizi yanlış tanıdı.
Bitmeyen işler yüzünden
(Siz böyle olsun istemezdiniz)
Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi
Kalbinizi dolduran duygular
Kalbinizde kaldı.
Behçet Necatigil … Günümüzün telaşlı koşturmalı yarım kalan taraflarına ne güzel değinmiş .. Her okuduğumda başka bir geç kalmışlığımı hatırlıyorum yetişemediğim hayatları çok sevdiğim ama bir türlü aramaya fırsat dahi bulamadığım insanları …
            Yarının geç olduğunu hatırlatan şiirleri, cümleleri, yaşanmışlıkları ve daha bir sürü sebebi aklımıza kazıyıp daha özenli daha sağ duyulu daha hassas yaşamayı seçmek için yaşadığımız günler deyimi yerindeyse tam öğreti günleri .. Ne zaman bir şeylerden korkmaya başlarız tam olarak ? Yangınlar depremler salgın hastalıklar savaşlar ne zaman bizi daha çok tedirgin etmeye başlar ? En yakınımıza kadar gelince mi ? Yakınlarımızın başına gelince hatırlıyoruz dünyanın zorlayan tecrübelerini , biz yataklarımızdan sağlıklı bir şekilde kalkıp güzel bir sabaha uyanırken dünyanın başka bir ucunda patlayan bombalardan bir haber yaşıyoruz veya anımsamaya gerek duymayacak kadar sağ duyusuz yaşamayı öğreniyoruz bu dünyalık çıkmazlarda .. En yakınımıza gelinceye kadar empati bile kuramıyoruz belki de .. Kaldı ki yaşam sadece kitlesel tehditler yüzünden zorlanmıyor, bir saniye sonrasının garantisi yokken uzun yıllar için planlar yapıyoruz, yarın ararım, haftaya gelirim, bir dahaki sefere telafi ederim. …
            Ya gerçekten o ‘’gizli bahçemizde açan çiçekleri ‘’ vermeye vaktimiz olmazsa .. Ya kıymetini anladığımız an çok geç olduysa ..
O zaman hemen şimdi !
 Ertelemeden , arayı açmadan .. Sevmeye sevilmeye henüz vakit varken …Nazım’ın dediği gibi henüz yüreğimiz dalındayken.. Burada olduğumuzu hissettirip sevdiklerimize.. Paylaşmaya çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanlarda en çok paylaştığınız şey sevgimiz olsun !  Birilerinin gününün güzelleşmesine sebep oluruz belki ..Bir şeklinde yayılır büyür, içinde bulunduğumuz gri günlere inat … Alma verme beklentisi içine girmeden .. Maddeselleştirmeden paylaşımları , Sevgiyi güçlendirip gösterme şeklimizi basitleştirerek !
Belki sevdiklerinize hediye edersiniz diye bir de şiir bırakıyorum sizlere …(Yazının en başında yer alan şiir) Behçet Necatigil Sevgilerde .
 
 


Etiketler; #burcu kaygısız
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hatice Maviş 448 - 14.02.2021 16:29:27
Güzel insan her cünlende yine bant telime dokundun, yüreğine kalemine sağlık teşekkürler????
Avatar
Hatice Maviş 336 - 17.11.2020 18:11:40
Yüreğine sağlık yine bant teline dokundunuz Burcu hanım teşekkürler