Sokaklar boş

Çanakkale’nin en güzel zamanları bence yaz ayları.

2165 0

Mustafa Ali Tezcan

Mustafa Ali Tezcan

Çanakkale’nin en güzel zamanları bence yaz ayları. Kışın Çanakkale pek de çekilmiyor işin doğrusu. Normal şartlarda Çanakkale bu kadar soğuk olmaz ama rüzgardan dolayı soğuk kat kat fazla içimize işliyor.
Havalar soğuk olunca tabi insanlar da kapalı yerlere sığınıyor. Ne yazık ki Çanakkale’nin hemen tüm mekanları ise açık. Kapalı mekan bölümü çok küçük. Sebebi belli aslında sigara. Sigara içme oranı çok fazla olduğu için genelde arkadaş ortamına uymak zorunda kalınıyor.
Mekanların açık bölümü kapalı bölümünden çok çok büyük olunca soğuk havalarda sorun çıkıyor. Soğuk havalarda müşteriler kapalı kısmı daha sıcak olduğu için tercih ediyor. Bu sefer kapalı bölümde yer bulmak zor. Kafeler bunu değerlendirmeli bence….
Normalde Çanakkale çok hareketli bir şehir. Burada 24 saat hayat var. Bu benim de çok sevdiğim bir durum. Ama soğuklarla beraber sokalar adeta boş kalıyor. İnsanlar dışarı çıkmak yerine evde vakit geçirmeyi tercih ediyor doğal olarak.
Soğuk ve uzun kış gecelerinde yapılacak şey ise film izlemek. Artık tüm TV kanallarında diziler var. Bu da insanları sıkıyor. Dizi izlemek istemeyenler ise internette film izlemeyi tercih ediyor.