Elon Musk

.

691 0

Arif Sürahi

Arif Sürahi

Her dönem yaptıkları buluşlarla dünyanın kaderini değiştiren dahi insanlar vardır. Bizim jenerasyondaki insanlara baktığımızda ise benim için iki önemli kişi var. Birisi Apple’nin kurucusu Steve Jobs diğeri ise Elon Musk.
Hayal güçleri ve başardıkları ile insanları şaşkına çeviriyorlar. Jobs öldü bıraktığı miras ise onun istediği gibi gitmese de Apple halen onun kredisini tüketmiş değil.
Şimdi ise benim dikkatimi Elon Musk çekiyor. Artık sıkı takipçilerindenim. Yaptığı elektrikli araç TESLA ile adeta yıllardır gelenek hale gelen otomobil dünyasına yeni bir model kazandırdı. Kaliteli, ekonomik ve bir o kadar teknolojik yapısı ile kısa sürede dünyada kasıp kavurdu.
Dünya devleri bunu geç farketse de onlar da artık elektrikli araç furyasını başlattı. Çok mu iyi oldu bence bu çok büyük bir devrim.
Biliyorsunuz Türkiye de elektrikli otomobil alanında adım attı ama sonucu ne olur bakıp göreceğiz.
Şimdi gelelim bu çılgın adamın aslında en büyük projelerinden bir olan ve uzaya yolcu taşımayı planlayan Space X.
Sıra dışı fikirleriyle dünyanın konuştuğu bir isim olan ve aynı zamanda SpaceX ile Tesla'yı yöneten Elon Musk, yeni bir açıklama yaparak dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başardı.
Sosyal medya hesaplarında yeni bir bilgi paylaşan Musk, 2050 yılına kadar 1 milyon insanı Mars'a yollamak istediğini açıkladı.
Bildiğiniz gibi bu konuda sık sık denemeler yapıyor. Hatta yaptıkları ABD’nin NASA’sını bile kıskandırdı.
SpaceX'in geliştirdiği Starship ile ilgili de konuşan Musk, "Starship tasarımındaki amacımız her bir roketin günde 3, yılda ise yaklaşık 1000 uçuşa çıkabilmesi. Starship'in 100 tonluk taşıma kapasitesi bulunuyor. Yani 10 farklı Starship roketi bir yıl içerisinde yörüngeye bir megaton yük taşıyabilecek." sözlerini kaydetti.


Etiketler; #arif sürahi