Pazar fiyatları  

.

829 0

Arif Sürahi

Arif Sürahi


Türkiye’de Pazar kültürü çok gelişmiş. Çok da sevdiğim bir yer. Özellikle sebze meyve konusunda en taze ürünler burada alınıyor. Buna ek olarak en doğal ürünler de burada. Ha şunu de unutmayalım bazen en kalitesiz ve kötü ürünler de burada satılabiliyor. Çünkü denetleme mekanizması fazla iyi değil.
Doğal ürün çok. Çünkü köylüler kendi evlerinde bahçelerinde yetiştirdikleri ürünleri getirip burada satabiliyor. Bu da hem doğal hem de taze olmasını sağlıyor.
Aynı şekilde Çanakkale tarım memleketi olduğu için yetiştirilen ürünler aynı zamanda pazara geliyor. Pazara günü birlik birçok ürün geliyor. Bu yüzden Çanakkale’de de Pazar kültürü çok gelişmiş.
Pazarın sık sık kurulması da vatandaşlar için iyi.
Asıl benim değinmek istediğim konu Pazar fiyatları. Pazar fiyatları mevsime göre çok çabuk değişiyor.  Bugünlerde de Pazar fiyatları çok çabuk değişti. Sebze meyve fiyatları tavan yapmış durumda. Havalar soğudukça bu fiyat etiketlerinin de çok çabuk yükseleceği düşünüyorum.
Enflasyona baktığımızda yüzde 10 civarı deniliyor. Ama pazarda domates daha kısa süre önce 1 TL iken şimdi 4 TL civarında. Buna benzer birçok ürün fiyatı çok değişti. Ürün fiyatları tezgahlar arasında da değişiklik gösteriyor. Size tavsiyem pazarı iyice dolaştıktan sonra alışveriş yapın. Çok karlı çıkarsınız. ….
 


Etiketler; #arif sürahi