Evcil hayvanlar

.

802 0

Arif Sürahi

Arif Sürahi


 
Eskide sokaklar hayvanlarla doluydu. Her tarafta köpek, kedi vardı. Zaman değişti mekanlar değişti. Hayvanlar sokaklardan alınarak evlerin içine konuldu.
 
Bu durumda memnun olan var olmayan. Evlerde hayvan besleyenlerin sayısı sıkça artıyor. Kimisi gerçekten evinde hayvan beslemek isteyen var. Ama bunun yanında hevesini geçirip sokağa atanların sayısı da çok fazla. Özellikle sosyal medya hesaplarında kedi ve köpeklerle fotoğraf çekip paylaşanların sayısı çok fazla. Bu da hayvanların aslında sosyal medya için kullanıldığını gösteriyor.
Hevesi geçince sokağa bırakıyor. Eve alışmış hayvanların sokağa bırakılması ise en acı durum. Çünkü sudan çıkmış balığa dönüyor hayvanlar. Özellikle soğuk havalarda böyle durumlar yaşandığında ise hayvanların içine girdiği zorluk ise kat kat fazla. Lütfen böyle bir şey yapmayın.
 
Bunun yanında eve hayvan besleyenlerin hayvanların bakımını da yapmaları gerekiyor. Son zamanlarda hayvan bakımının maliyeti çok fazla. Bunu karşılayacak olanlar var olmayanlar var. Olamayanlar ise hayvanları aç bırakıyor. Bu konuda da çok şikayet var. Özellikle bu durumun üniversite öğrencilerinde çok yaşandığı belirtiliyor. Hayvanlara iyi bakamaycak olanları da hayvanları bakacaklara bırakması gerekiyor.
 
 


Etiketler; #arif sürahi