Reklam

  TAZELENMELİSİN

.

1391 0

Şemsettin Solak

Şemsettin Solak

 
       Yılların hızla gelip geçtiğini fark ediyoruz. Durdurmak mümkün de değil. Kendi kendimizi tazelemenin zamanı gelmiş olabilir. Bunun için de yapacaklarımız olmalı. Aksi halde yuvarlanıp gideriz… Doğrulamayız.
     Neler yapabiliriz?
     Yeni bir yol bulmalıyız. Yeni bir kurs, yeni bir kulüp, yeni bir müzik ya da resim grubuna dahil olmalıyız. Monotonluğu yıkıp atmanın zamanıdır. Alıp götüren okumaya doyamadığımız kitapları okumalıyız. Kim bilir küçük çapta ya da uluslar arsı gezilere katılabiliriz. İnsanları mutlu edecek davranışlarımızı öne çıkarabiliriz. Yeni arkadaşlar edinmeli ve bunların yaş ortalaması sizi de gençleştirmeli.
   Yanlışlar doğruları alıp götürüyor… Taviz veremeyeceğimiz doğrularımız olursa yanlış insanlardan vazgeçeriz. Soluğunu bilmediğiniz sesinden huzur bulduğunuz insanlar olmalı hayatımızda. Sayıları her geçen gün artıp etrafınızı sarmalı. Sizin için yozlaşmış olanlardan uzaklaşmanın zamanıdır.
    Bazıları dışarıdan bakılınca umursamaz, kendini beğenmiş, boş yaşayan ve özgüven patlaması yaşayan biri olarak gösterebilir. Bırakalım da öyle olsun. Birileri bu yüzden suçlayacaksa sizi bırakın suçlasın. Eğer biri çıkıp da neden böylesin demiyorsa size, bırakın gitsin devam etsin. Hayatta hiçbir şey senden daha değerli olamaz hatta seni senden başka kimse, senin kadar düşünmez deriz ve biliriz… Evettt öyle… Bazen başkalarını o kadar çok düşünüyor ve önemsiyoruz ki kendimizi hep ihmal ediyoruz. Etrafımızda ve günlük hayatımızda yanlış insanlarla karşılaştıklarından şikâyet eden o kadar çok insan var ki, bu sayının çokluğu şunu fark ettiriyor.
      Sorun yanlış insanlarda değil! Zaten onlar da aynı konulardan şikâyet ediyorlar. Biz doğrularımızı belirleyip duvarlarımızı örmek zorundayız. Gelen geçeni de sınamadan tanımadan dünyamıza almamalıyız. Bazısı sevgi vermek şöyle dursun sevgi almaktan kaçar. Hele aşk demeniz korkutur onları. Gelir gelmesine de giderken aşkını da alır gider. Ortada kalırsın. Onun bir anı belki senin bir ömrüne denk düşer. Tüm hareketler ayrı birer anlam kazanmıştır dediğimizde mutluluğu yakalamış oluruz. Bazen bir fıskiyenin altına çekivermen gerekebilir ve birlikte ıslanarak aşkı bulmak güzelleşir. Sen iliklerine kadar hissederken aşkı, en ufak sarılmada bile kalbin duracak gibi olurken; o sadece sarılmıştır sana. Ve gider… Hiçbir şey olmamış gibi, zaten hep böyleymiş gibi gider. Sadece sen fark edersin değişenleri. Farklılıkları onda kalır aşkın. Oysa o hep durmuştur orada. 
        Bazen bir şarkının mısralarında bulursun aşkı. Uzun zamandır bende ne yaparsan yap demeye gücün olabilir. Bazen uzaklaşmak istersin. Tamam dersin uzatma. Olmuyorsa olmuyor. Öyle bir an gelir ki arkanı dönüp gidemezsin ona. Her sefer oturur yine dinlersin içindeki sesi. Ne kadar sevdiğini, aklından neler geçtiğini kimse merak etmez. En acı vereni de o merak etmez. Onu olduğu gibi kabul edersin. Kendini budama zamanın çoktan gelmiş olmalı!
Hepimizden Hepinize Selam Olsun  
 


Etiketler; #tazelenme
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.