Bülent Turan el attı: Direk işkencesi son buldu

Aylardır sürücülere işkence çektiren cezaevi önündeki emniyete ait EDS direği kaldırıldı.

5482
Bülent Turan el attı: Direk işkencesi son buldu

Aylardır sürücülere işkence çektiren cezaevi önündeki emniyete ait EDS direği kaldırıldı. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın devreye girmesi ile sorun çözüldü ve yol trafiğe açıldı. Emniyet ve DSİ’ni davalık olması nedeniyle yol direk yüzünden kapalı olduğu için sürücüler mahalle aralarındaki yoldan gitmek zorunda kalıyordu. Bu sıkıntılı yol nedeniyle çok sayıda kaza da meydana geldi.
 
Kentin en işlek girişini eziyete dönüştüren çalışma Mayıs ayında başladı. Çanakkale merkeze bağlı Karacaören Köyü Çayır ve Alahır Dereleri taşkın kontrol inşaatı işinde, Alahır Deresinin Atikhisar Caddesi’nin ile kesiştiği bölümdeki yolun üzerindeki menfez imalatı için 28 Mayıs’ta başlanan çalışmalar 30 gün sürdü. DSİ tarafından yolun cezaevi önündeki kısımda başlatılan çalışma gereğinden fazla uzadı. Bu süre içinde kapalı kalan yol adeta ara sokaklardan sağlandı. Güvensiz ve zor olan sokaklardaki ulaşımda birçok kaza meydana geldi. Kısa bir çalışma ile çözülecek işlemin uzun sürmesi nedeniyle o dönem de sürücüler tepki göstermişti. Tekiler artınca hemen çalışma tamamlandı ve yol düzeltme çalışması yapıldı. 
 
MAHKEMELİK OLDULAR
Bir aylık kapalı kalma süreci sonrasında asfaltlanarak çizgileri çekilen yol kullanılmaya başlandığı günlerde alınan bilgiye göre; DSİ’nin kepçesi aynı bölgede düzenleme yaptığı sırada Emniyet Müdürlüğü’ne Elektronik Denetleme Sistemi’ne (EDS) ait direğe çarptı. Yolun her iki tarafından kameraların bağlı olduğu köprü şeklindeki direk hasar gördü. Bunu üzerine direğin devrilme ihtimaline karşı yol tekrar kapatılınca sürücülerin işkencesi tekrar başladı. Çalışmalar sırasında olduğu gibi trafik akışı tekrardan ara sokaklarda verilmeye başlandı.
Yolun tamamlanmasın rağmen direğin durumu ile ilgili rapor vermesi gereken bilirkişi bekleniyor. Uzun süredir bilirkişi gelmeyince yol kapalı sürücüler ara sokaklarda ve toz duman içinden gidip geliyor. Kentin en işlek caddelerinden biri olan ve kente giriş-çıkış yolu olması nedeniyle otobüsler de burayı kullanıyor. Yol sadece dışarından gelip gittiği yer konumun dışında bölgede son zamanlarda yerleşim de çok artı. Buradaki vatandaşlar da aylardır yol eziyeti çekiyor. Tepkiler gün geçtikçe artarken, yetkililerin küçük bir sorunu çözmeyerek bu kadar büyük bir eziyete çevirmesi şaşkınlık yaratıyor.
 
BELEDİYE PANKAR ASTI
Aylardır kentin gündemini meşgul eden ve bir türlü sorunun çözülmemesi nedeniyle vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine Çanakkale Belediyesi yolun girişi çıkışan yazı asarak sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını belirtti. Belediyenin astığı yazıda sorun şöyle açıklandı; “Atikhisar Caddesi’nin geliş gidiş yönünde trafiğe kapatılması Çanakkale Belediyesi’nin çalışmalarından kaynaklanmamaktadır. Devlet Su İşleri’nin (DSİ) başlattığı altyapı çalışmaları sırasında DSİ’nin yüklenici firmasının EDS TAG direklerinde oluşturduğu hasar sonucundan konu Emniyet Müdürlüğü tarafından mahkemeye intikal etmiştir. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar Atikhisar Caddesi’nin geliş-gidiş yönünde trafiğe trafiğe kapatılmasında Çanakkale Belediyesi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.

BAŞKAN TURAN ÇÖZDÜ
Kentin en işlek ve girişi çıkışı olan bu cadde aylarca kapalı kaldı. Çift şeritli yoldan hem şehirler arası ve şehir içi otobüsleri, TIR’lar, ve köy ve ilçe minibüsleri ve şehir içi araçlar kullanıyor. Bu yolun kapalı olması adeta işkenceye dönüştü bölgedeki trafik. Aylarca bu sorun çözülemedi. Konuyla ilgili birçok haber yapıldı. Vatandaşlar sık sık sosyal medya hesaplarında tepkilerini dile getirmesine rağmen sorun çözülemedi. Gelen şikayetler ve yapılan haberler üzerine son olarak AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan devreye girdi. Turan gerekli girişimlerde bulunduktan sonra önceki gün direk kaldırılarak sorun çözülmüş oldu.  Aylardır işkence çektiren direğin bir saat içinde kaldırılıp sorunun çözülmesi ise dikkat çekti.
 
Mehmet Güler
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MHP / ALİ TAŞÇI5822 - 19.10.2020 14:42:30
Sayın başkan seçim bitti. Artık Ali TAŞÇI müdürle ilgilenmenizi istiyoruz. Biz sağlık çalışanlar olarak bu beyefendiden müdürümüz olmasını istemiyoruz. Biz ÜLKÜÇÜLERİN namusudur. Yola devam için ilginizi bekliyoruz. Ya ALLAH mismilla
Avatar
ALİ MENZİL TAŞÇI5813 - 08.10.2020 00:37:41
Sağlık Md. Ali Taşçının yükselişi1-ocağında Dr.2-Sağlık Bakanlığında Baş Koordinatör (Akdağ bakan)3-Uşak da sağlık müdürü (hakkında bir sürü şaibe )unlara rağmen ÇANAKKALE SAĞLIK MÜDÜRÜ(ayni şaibe ve dedikodular burda da ayni.5-2.döneme Akdağ ve Turan ayarı ile devam(Ayhan vekil karşı çıkmasına rağmen görevde)6-Şimdi ayni ekip 3 yıl daha NAKŞİBENDİCİ ALİ TAŞÇI ile devam.
HAYIRLI OLSUN.
Avatar
İTTİFAK MI? İTİLAF MI?5802 - 02.10.2020 00:24:14
AK Partili ve MHP Sağlıkçılara vermiş olduğunuz değer ve önemi anlayamadık.Ali TAŞÇI gitti gidecek deniyor.Ya gitsin ya kalsın ama sağlık da boşluk doğmasın,iyi bir idareci olmadığında hem fikiriz.Bundan şüphemiz yok.Gelecek olan kişi bundan daha kötü idareci olmaz.Bu işten Aliler,Yavuzlar,Bülentler ..... menfaat sağlıyor.Bizler eziliyoruz.İnşallah ilk seçimde ikinizde boyunuzun ölçüsünü alırsınız
Avatar
ALİ TAŞÇI VE MHP Lİ VEKİLLER5792 - 23.09.2020 14:46:12
Haluk Usta ve Cemal Engin Yurt vekilimi ihraç edilme nedenleri ortada iken MHP İl başkanı ve teşkilatın istemediği Ali Taşçı niye o koltukda. İsyan noktasına geldik bu konu Devlet beye iletilmesi gerekir. Yeter srtık Çanakkale de Ülkücüleri yok sayanı bizde yok sayarız.
Avatar
Sayın TURAN5791 - 23.09.2020 08:34:22
Eliniz ve sözünüz bu kadar etkili ise biz sağlık çalışanları ALİ TAŞÇI bey efendinin keyfi uygulamalarına neden dur demiyorsunuz. Biz yeter artık diyoruz bazıları yetmez diyerek biz sağlıkçıları ezmeye devam ediyor. SAYGI BİZDEN İCRAAT SİZDEN .Hadi hayırlısı.