Güneşhan’ın adaylık açıklamasına yoğun katılım (VİDEO)

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale ilçelerinde seçimler sona ererken, İl Kongresi 23 Şubat Pazar günü İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde il başkanı seçimi yapılacak.

1149
Güneşhan’ın adaylık açıklamasına yoğun katılım (VİDEO)
VİDEO HABER

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale ilçelerinde seçimler sona ererken, İl Kongresi 23 Şubat Pazar günü İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde il başkanı seçimi yapılacak. CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Çanakkale İl binası önünde tekrar il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Açıklamaya çok sayıda kişi katıldı.

Birçok partilinin önünde konuşma yapan CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Geçmiş iki yılda olduğu gibi önümüzdeki süreçte de iktidarın her türlü baskılarına, tehditlerine ve saldırılarına karşı durarak partime dolayısı ile ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için, yarına umut taşıyabilmek, geleceği birlikte inşa etmek ve iktidar yoluna bir taş daha koymak için gurur ve onurla yürüttüğüm Çanakkale il başkanlığına bir kez daha adayım” dedi.
Güneşhan’ın adaylık açıklamasına, kar yağışına rağmen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek,  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Umurbey Belediye Başkanı Doktor Erdal Doğan, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Gögüsgeren ve çok kalabalık bir partili gurubu katıldı.

Adaylık açıklamasını CHP İl Başkanlığı önünde gerçekleştiren CHP Çanakkale İl Başkanı Güneşhan, “Görev yaptığımız iki yıl içerisinde tüm örgütlerimizle birlikte birçok başarılara imza attık. Öncelikle erken ve baskın seçim olan Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet ittifakı olarak, Cumhur ittifakından çok daha fazla oy alarak, dört milletvekilliğinden iki Milletvekilini CHP olarak biz kazandık. Martın Sonu Bahar diyerek yola çıktığımız 31 Mart yerel seçimlerinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de başarılı olduk. 11 Belediye Başkanlığını CHP olarak biz kazandık. Yine 34 Meclis üyeli il Genel Meclisinde, 18 il Genel Meclis üyesi çıkartıp, tarihinde ilk defa çoğunluğu alarak tek başımıza iktidar olduk. Çanakkale’de, Cumhur ittifakına karşı birinci parti olduk. Toplam 440 belediye meclis üyesinin 238 tanesini yine CHP olarak biz kazandık. Tüm bu başarıları örgütlerimizle birlikte çok çalışarak elde ettik. Örgütlerimize ayrı, ayrı, her birine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de yine örgütlerimiz, yerel yönetimlerimiz ve genel merkezimizle, birlik ve beraberlik içerisinde çok daha büyük başarılara imza atarak yerel seçimlerinde elde ettiğimiz başarıyı genel seçimlerinde de göstereceğiz. Böylelikle yerelde olduğu gibi genelde de iktidar olacağız. Önümüzdeki iki yıl içerisinde Millet ittifakı ve demokrasi güçleri ile ilişkilerimizi çok daha geliştirip, güçlendireceğiz. Hep beraber çok daha fazla büyüyeceğiz.Ülkemiz işte ve dışta çok ağır günler yaşıyor. Yarınlarımız, çocuklarımız, halkımız ve cumhuriyetimiz için hep birlikte endişeleniyoruz. Atatürk’ün kurduğu çağdaş, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye cumhuriyeti; Temel hak ve özgürlükleri yok eden, kuvvetler ayrılığı ilkesini ve demokrasiyi rafa kaldıran, tek adam rejimi tarafından yok edilmeye çalışılmaktadır. Türkiye nefes alamıyor. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sık sık söylediği gibi Türkiye yönetilmiyor, savruluyor. Görünen odur ki, önümüzdeki süreç giderek daha da sertleşecektir. Ülke kaynaklarını tüketen iktidar, özellikle emekçi halkımız ve toplumun demokrat kesimleri üzerindeki baskılarını, zorbalıklarını artıracaktır. Buna karşı elimizdeki en büyük güç tüm örgütlerimiz ve demokrasi bileşenleri olacaktır. Geleceğimize sahip çıkmaya, doğa için, çevre için, Kazdağları için direnmeye devam edeceğiz. Hak, hukuk, adalet mücadelesinden bir adım geri atmayacağız. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden ayrılmayacağız” diye konuştu.

Çanakkale İl Başkanlığına Bir Kez Daha Adayım
Konuşmasına devam eden Başkan Güneşhan, “Türkiye bu tabloyu hak etmiyor. Türkiye büyük ve güçlü bir ülke. Kaynaklar doğru ve yerinde kullanılırsa içinde bulunduğu çıkmazdan çıkmaması için hiç bir neden yoktur. Bunun için başta yöneticiler olmak üzere tüm partililerimize büyük görevler düşmektedir. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi, tarihi bir sorumluluk il karşı karşıyadır. Halkın umudu Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet yürüyüşü tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de örgütümüzle, yerel yönetimler ve genel merkezimiz ile birlikte iktidara yürüyüş olarak devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle geçmiş iki yılda olduğu gibi önümüzdeki süreçte de iktidarın her türlü baskılarına, tehditlerine ve saldırılarına karşı durarak partime dolayısı ile ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için, yarına umut taşıyabilmek, geleceği birlikte inşa etmek ve iktidar yoluna bir taş daha koymak için gurur ve onurla yürüttüğüm Çanakkale il başkanlığına bir kez daha adayım” dedi.

Damla Şener Okdaş
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.