Projelerini tanıttı

CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, projelerini tanıttı.

308
Projelerini tanıttı

10 Kategoride toplam 70 projeyi tek tek açıkladı. "Cumhuriyet'in 100. yılında Çanakkale'ye yakışır 70 proje" sloganı ile seçime gidecek. Proje tanıtım toplantısına çok sayıda kişinin katılması dikkat çekti.

Başkan Gökhan Truva Otel’de düzenlediği proje ve aday tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gelen kalabalık salona sığmayınca dışarıya sandalye ve dev ekran kuruldu.  Ayrıca Gökhan’a balıkçılar destek verdi. Tekneleri ile denize açılan balıkçılar Truva Otel’in önünde tekneleriyle Başkan Gökhan’a destek verdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tanıtım programı sırasıyla; CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, , CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan,   CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, konuşama gerçekleştirdiler. Konuşmaların ardından projelerini açıklamak üzere Ülgür Gökhan Sahneye çıktı. Gökhan, Çocuk, Gençlik, Emekli, kadın, aile engelsiz yaşam sağlık spor yaşam çevre başlıklarından oluşan 10 kategorilik projelerini açıkladı. 10 kategoride toplamda 70 projeyi Çanakkalelilere tanıttı.

ŞÖYLE BİR GERİYE DÖNÜP BAKMAK İSTİYORUM
Çanakkale Millet İttifakı CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan, 17 senelik belediye başkanlığı için vatandaşlara teşekküre ederek, “2002 yılından bu yana 17 yıla yakın bir zaman geçti. 17 yıl önce duyduğum heyecanla, 17 plakalı bu şehre heyecanım ve aşkım hiç bitmedi. 2004, 2009,2014 seçimlerinde sürekli artan bir başarıyla partimizin bayrağını hep yukarı taşıdım. Ama belediyenin kapısından girdiğimde asla partizanlık yapmadım. Sizler bana güvendiniz, şehrinizi bana emanet ettiniz. Ben de sizlerin desteği ile yeni dönemde Çanakkale tarihinden iyi tanıdığım sosyal demokrat belediyeciliği meşalesini gururla ve onurla taşımak için tekrar yola çıktım. Şunu belirtmek isterim ki, bu seçim diğer seçimlerden çok daha farklı bir seçim. Kendimi en güçlü hissettiğim dönemdeyim çünkü her geçen gün artan deneyimime ek olarak bu dönem, önseçim ile sizler tarafından bu göreve seçilen aday olarak yoluma devam ediyorum. Şöyle bir geriye dönüp bakmak istiyorum. 2002 yılından bugüne değişen dünyayla birlikte kentimizde de birçok şey değişti. Nüfusumuz arttı. 2002 yılında merkez 76 bin kadarken, bugün 136 bin kişiye ulaştık. Kent genişledi, belediyecilik anlayışımız gelişti, çocuklarımız büyüdü, farklılıklarımız değişti. Değişmeyen tek şey içimizdeki Çanakkale aşkı oldu. Çanakkale’ye hizmet etme sevdası oldu. Her zaman dile getirdiğim gibi Çanakkale’nin belediye başkanı olmak bir ayrıcalıktır. Ben de bu konuda kendimi hep şanslı hissettim. Biliyorum ki böylesine güzel bir coğrafyada, değerli insanlarla yaşamak kenti beraber yönetmek her belediye başkanının şansı değildir. Aynı zamanda çok büyük sorumluluk getirdiği bir gerçek çünkü Çanakkale tarihiyle destanlarla, kalemiyle laik demokrasinin cumhuriyetinin önsözünü yazmış bir kenttir. Çanakkale 1915 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde binlerce Mehmetçiğin kanıyla, canıyla korunmuş, her anıldığında yürekleri titreten destansı bir kenttir. Bu yüzden Çanakkale belediye başkanı olmak her yiğidin harcı değildir. Böylesine özel, böylesine önemli dünya tarihinin akışını değiştirmiş, tarihsel geçmişi olan bir kentin belediye başkanı olma ayrıcalığına 17 senedir layık gördüğünüz için sizlere teşekkür ve minnet borcumu belirtmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.
 
 
Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan açıklamasına şöyle devam etti: “Yoğun bir seçim dönemini başarılı bir şekilde bitirmemize, Mart’ın sonunu bahar etmemize çok az kaldı. Her seçim döneminde olduğu gibi bu dönemde de kulağımıza birçok sözler gelecek. Eleştirenler olacak. Rant diyecekler, altyapı diyecekler, diyecekler de diyecekler. Bunları deneyimledik, biliyoruz. Sizler hepiniz büyük bir kararlılık ve güven ile başınızı dik tutunuz ve cevabınızı esirgemeyiniz. Çünkü ben hem sade bir vatandaş olarak hem de bu kentin belediye başkanı olarak hayatım boyunca hiçbir yolsuzluğa, hırsızlığa müsaade etmedim, etmem de. Çünkü sizin emanetinizi korumak ve kollamak benim en önemli görevimdir. Bizde emanete hıyanet etmek, halka ait olanı yandaşlara peşkeş çekmek yoktur. Biz üç ‘i’ konusunda çok önem veriyoruz. Nedir bu üç ‘i’ ? İmar, ihale, istihdam. İmar planlamalarında, ihalelerde ve istihdam olanaklarında şeffaf ve adalet olmazsa olmazlarımızdandır. Doğru bildiğimiz yoldan yürümeye devam edeceğiz.”

EN TEMEL İLKE, SİZ KIYMETLİ ÇANAKKALELİLERE HESAP VEREBİLİR VE ŞEFFAF OLMAK
Ülgür Gökhan, Çanakkale halkına hesap verebilir olduğunu söyleyerek, “Güveninizle seçildiğim belediye başkanlığım görevim boyunca çalışmalarımdaki en temel ilke, siz kıymetli Çanakkalelilere hesap verebilir ve şeffaf olmak. Önce insan diyerek huzurunuza çıktım ilk günden bu yana, ilkem hiç değişmedi. Yollar, kanalizasyonlar, binalar yapılır elbet, bunlar belediyeciliğin hiç bitmeyen işleridir. Ama as olan bu hizmetleri kullanacak olan insanın yaşamına değer katmaktır. Çocuğa, gence, yaşlıya, engelliye, kadına, sokak hayvanlarına kendilerini önemli ve özel hissettirmektir. İnsan onurunu, insan haklarını adaletli, eşitliği korumak ve kollamaktır. Çünkü kent demek, insanların özgür ve eşit koşullarda kardeşçe ve dayanışma içerisinde yaşaması demektir. Her geçen gün büyüyoruz ve değişiyoruz. Bilgi ve teknoloji  büyük bir gelişim içerisinde. Dünün teknolojisi bugün eskimiş oluyor. Gelişen dünyaya ayak uydurmak zor ama zorunlu. Çağın gerisinde kaldın mı affetmiyor sistem. Hemen dışına atıyor. Artık ülkeler değil, şehirler birbiri ile yarışır halde. Tüm bu nedenlerle, geleceği doğru ve akılcı yönetmelerle planlamak önemli. Yüzyıl sonra Çanakkale’de yaşayacaklara doğru izler bırakmalıyız. Çanakkale’nin geleceğini aydınlatacak değerleri, tarımı, turizmi, üniversiteyi, yerelden kırsala ekolojik kalkınmayı akıl ve bilimi rehber ederek yüceltmeliyiz. Şehrin doğru ve planlı gelişimi için, tüm aktörlerde ortak akılla birlikte yürünecek yol haritasını geç kalmadan planlamalıyız. Çünkü Çanakkale Belediyesi olarak bu planlama sürecine öncülük etmek istiyoruz, bu bağlamda bölgemizde yer alan yerleşmeler arasında dayanışmanın ve yardımlaşmanın öne çıkarıldığı birbirilerinden destek alarak, rekabetçi güce sahip olabileceği yerleşmeler ağı kurmak istiyoruz. Teknoloji ve bilgiye dayalı oluşturulacak, mekânsal stratejik planlarla, su kaynaklarımıza, ormanlarımıza, doğal hayatımıza, tarıma, üretime dair şehre uzun vadeli bakış açısı sunacağız.” İfadelerini kullandı.
 
 
 
ÇANAKKALE’NİN DEĞERLERİNİ KAYBETMEDEN BÜYÜYÜP, GELİŞMESİNİN ÖNÜNÜ AÇMAKTIR
Ülgür Gökhan, yaptıkları çalışmalarda Çanakkale’nin değerlerini kaybettirmeden büyümesini sağlamak olduğunu söyleyerek, “Gelibolu ve Biga yarımadaları ile birlikte kıyılarımıza özgü doğal ve çevresel kaynaklar arkeolojik tarihi kültürel değerler gibi potansiyelleri değerlendirerek plansız gelişimin karşısında durmak için Çanakkale kıyıları bütünleşik planın hazırlanmasının önünü açacağız. Su kaynağımız Sarıçay’ın su potansiyelini ve kalitesinin sürdürebilirliği için Kazdağları’ndan beslendiği tüm doğal kaynakları havza bazında ele alarak Sarıçay havza koruma planı yapacağız. Kentimizin ve bölgemizin kaçınılmaz gelişimini planlı ve bütüncül bir yöntemle sosyal ve ekonomik fırsatlara dönüştüreceğiz. Tarihi ve doğal yerleri ile bir turizm kenti olan Çanakkale’nin turizm pastasından hak ettiği büyük dilimi alması için potansiyelimizi ve güçlerimizi birleştirmek için adımlar atacağız. Diğer bir gelişme yönünü üniversite kenti olarak belirleşmiş kentimizin üniversitesinin akademik çalışmalarının dünyaca tanınır olması, gençlerin eğitim almak için ilk tercih ettiği eğitim kurumlarından biri haline gelmesi için el birliği ile çalışacağız. Uzun yıllardır inatla dillendirdiğimiz kamu alanlarını şehir dışına çıkarılması işgal ettikleri kıymetli alanları yeşil alanlar olarak kamuya kazandırma talebimizin takipçisi olamaya devam edeceğiz. Kentimiz güzel, kentimiz çok yaşanılası. Derdimiz Çanakkale’nin değerlerini kaybetmeden keyfini kaçırmadan büyüyüp, gelişmesinin önünü açmaktır. Bugün kentimiz sokaklarında özgürce yürüdüğünüzü gördükçe ve mutluluğunuzu hissettikçe, birlikte ne kadar doğru işler yaptığımızı görüyorum. Daha çok üretmek için duyduğum heyecan gittikçe artıyor. İşte bu yüzden önümüzdeki 5 yıllık süreçte yine kenti sizlerle birlikte yönetmek için özgürlüğün, eşitliğin, farklılıkların barış içinde yaşamanın hazzını sürdürmek için barışın ve özgürlüklerin kentinden geleceğe umutla bakmak için sizlerle birlikte yeniden varım diyorum. Millet İttifakı ile birlikte gücümüze güç kattığımız İYİ Partili kardeşlerime özellikle teşekkür ediyorum bana olan güvenlerinin paha biçilmez bir değeri vardır. Bunu tekrar tekrar söylemek istiyorum, onları bu desteklerinden dolayı mahcup etmeyeceğime söz veriyorum. Uzun ve karanlık kışın ardından Martın sonunu ülkemizin özlediği baharı getirmesini, yüreklerimizde bahar dallarının açmasını diliyor, bu vesile ile burada hep  beraber olduk.” İfadelerini kullandı.
Ülgür Gökhan yaptığı konuşmanın ardından Çanakkalelilere 31 Mart seçimleri için hazırladı 70 projesini tanıttı. Buna göre Ülgür Gökhan’ın projeleri şunlar; “Engelsiz Yaşam Sağlık, Engelli Mesleki Eğitim Merkezi Engelsiz Rotalar, Engelli Dostu Mekanlar, Engelsiz Özel Ulaşım, Engelsiz İşlikler, Bir Nefeslen, Elim Seninle, Can Evimsarı, Çay Havza Koruma, Yeni İçme Suyu Arıtma Tesisi, Can Dostlar Yaşam Merkezi, Ağlıklı Beslenme Merkezi, Halk Sağlığı Eğitim Programları, Sağlık Ulaşım Hattı, Koru Sağlıklı Yaşam Merkezi, Prof. Dr. Halet Çam Bel Sağlıklı Yaşam Merkezi, Macera Parkı, Akıl Oyunları Merkezi, Mahalle Spor ve Gençlik Merkezi, Rüzgar ve Deniz Sporları, Çabis Ve Bisiklet Yolları, Yerelden Kalkınma İçin Kooperatifçilik, Kent İçi Ulaşım, Fevzi Paşa"Eski Şehir"(Oldtown), Cumhuriyet Ve Muammer Aksoy Meydanları, Çarşı Ve Yaşam Merkezi, Balıkçı Barınağı Ve Sandal Baseni, Yat Limanı, Zamanın Ötesindeki Sanat; Heykel, Sosyal Konutlar Kentsel Yenileme, Çanakkale Kıyıları Bütünleşik Planı, Akıllı Kent, Sarıçay Yeşil Yöl Projesi, Kültür Bahçesi, Su İzi, Karbon Ayak İzimizi Küçültüyoruz, Yenilenebilir Enerji, Tüm Atık, Altın Çağlar Çocuk Girişimcilik Merkezi, Ata'm Kreşleri, Çocuk Bilim Ve Teknoloji Fabrikası, Eğitim Parkları, Oyun ve Eğlence Parkı, Çocuk Köyü, Çocuk ve Sanatöğrenci Yerleşkesi, Ortaklık Ofisi, Üniversite Kent Araştırmaları Merkezi (Ünikam), Meslek Zanaat İşlikleri, Gençlik Merkezi ve Demokrasi Atölyesi”

Nazif Cemhan Şen
 
 


Etiketler; #proje
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.