Reklam

Sağlık İl Müdürlüğü Ali Baba'nın çiftliği değil

Çanakkale Sağlık İl Müdürü Ali Taşçı ve ekibine büyük suçlama yapıldı. Kurumda işin çığırından çıktığını belirten sağlık çalışanları, yetkilileri göreve çağırdı.

1580
Sağlık İl Müdürlüğü Ali Baba'nın çiftliği değil


İş çığırından çıktı
 
 
 
Çanakkale Sağlık İl Müdürü Ali Taşçı ve ekibine büyük suçlama yapıldı. Kurumda işin çığırından çıktığını belirten sağlık çalışanları, yetkilileri göreve çağırdı. Müdürlük kapısına siyah çelenk bırakan sağlık çalışanları, "Kamu kurumları Ali babanın çiftliği değildir." diyerek  Müdür Ali Taşçı'yı suçladılar.
 
 
Ali Taşçı'nın başında olduğu Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü'nde olaylar ve sorunlar bitmiyor. Yavaş hareket etmesi ile birçok projenin Çanakkale'ye gelmesini engelleyen kurumda skandallar peş peşe geldi. Kötü yönetim nedeniyle sorunların yaşandığı kurumda, şimdi personele baskı ve mobing olayları ile gündeme geldi. Müdür Ali Taşçı ve ekibinin bazı personelle baskı yaptığı ve personeller arasında ayrımcılık yaptığı belirten sağlık çalışanları dün Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü'nün kapısına siyah çelenk bıraktı.
 
Sorunları sıralayan Kamu-Sen Çanakkale İl Temsilcisi, sorunları bir bir sıralayarak yetkilileri göreve çağırdı.  Demirtaş, "Türkiye'nin terörle çetin mücadele verdiği, iç ve dış güçlerin ülkemizi bölmeye yönelik gayretlerinin olduğu bu dönemde; milli birlik ve beraberlik özellikle siyaset kurumu tarafından sıkça vurgulanmaktadır. Bu vurguda kimsenin ayrımcılık yapmaması, özellikle kamuda bu tür ayrımcılık yapanların iyi niyetli olmadığı hatta kripto olarak bile değerlendirileceği ifade edilmiştir.
 
Türkiye sevdasını, emeğinin önüne koyan bir sivil toplum örgütünün mensubu olarak Türkiye Kamu-Sen'liler; bu anlayışa dikkat ettik ve zedelenmemesi adına gayretgösterdik.Ülkemizin oldukça hassa bir dönem içerisinde olduğunu düşündüğümüz için biz böylesine hassas davranırken ne yazık ki bazı idarecilerin hala yandaş sendikacılık sevdasına tutulmalarını, ayrım ve ötekileştirme yapmalarını görmek bizi derinden üzmektedir.
 
Böylesine talihsiz bir durum ne yazık ki Çanakkale'de yaşanmakta ve iş çığırından çıkmış durumdadır.
İl Sağlık Müdürü ve onun emrinde görev yapan bazı idareciler yoğun bir biçimde adeta kendilerini sarı sendikaya ispatlamak gibi bir gayretin içine girmişler ve üyelerimize baskı uygulamaya başlamışlardır. Ayrımcılık, ötekileştirme ve sendika üyelerimize üyelikten ayrılmaları için mobbing uygulanmaktadır..
Adaletlerinin terazisi ölesine kaymıştır ki, yetkili olduğumuz Merkez Devlet Hastanesi'nde işyeri temsilcimizin görev yeri yasa ve mevzuata aykırı olmasına rağmen değiştirilmiştir. Çalışanların taleplerini iletmek ve yaşanan sorunlara dikkat çekmek için görüşme talepler imiz İl Sağlık Müdürü tarafından sürekli olarak geçiştirilmektedir. İl ve ilçeler deki sağlık kurumlarında üyelerimize baskı yapılmakta, temsilcilerimizle uğraşılmaktadır.
 
Biz sendikal rekabeti her zaman savunuruz ve isteriz ama ayrımcılık ve ötekileştirme gibi kamu çalışma düzeni ve huzurunu bozan iğrençliklere asla müsamaha göstermeyiz. Buradan açıkça uyarıyoruz. Hiç kimse idarecilikle sendikacılığı karıştırmasın ve makamını kullanarak bu işlere bulaşmasın. Kamu kurumları Ali babanın çiftliği değildir. Devletin makamlarını ehliyetsiz,liyakatsiz kişilere emanet etmenin ağır bedellerini 15 Temmuzda ödedik. Başka bedeller ödemek istemiyoruz. Herkes işini yapacak sağlık İl müdürü yandaş sendikacılık yapmayacak. Sağlık çalışanlarının ekonomik, özlük ve sosyal haklarını geliştirmek için çalışacak. Türkiye Kamu-Sen’e tahammül edeceksiniz beyler.Bizim Takvim, broşür, afişlerimize sahip çıkacaksınız emanetiniz gibi koruyacaksınız. Gözüm üstünüzde yaşanan en küçük adaletsizliği her deşifre edeceğim.
 
Buradan tüm siyasi partilere, bölge milletvekillerine, Sayın Valimize duyurum,

Çanakkale bürokrasisini saran bu durum karşısında acil müdahaleye çağırıyoruz. Çünkü sabır taşı çatlamış, bardak taşmıştır. Sınırlar zorlanmakta, kamu çalışma hayatı zehir ve rezil edilmektedir.
 
Açıkça ilan ediyoruz ki bu kişiler hakkında Ankara'da dâhil olmak üzere ilgiliyerlere gerekli şikâyetler yapılacaktır.Bunu yapanlar neleri yıkıp bozmaya çalıştıklarına dikkat etmelidirler. Bu dönemde kamuda böyle işlere kalkışarak huzuru bozan ve çalışma barışını zedeleyenlere de fırsat verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.
 
Umarız bu konuda bu tür işlere kalkışanlar hakkında gereği yapılır. Bu kişiler yanlışlarından bir an önce dönmezlerse kendilerini belgeleriyle ifşa edeceğiz. Devlete bu işi yapanları anlatarak Cumhurbaşkanlığına da ileteceğiz. Bu konuda gerekli başvuruları da yapmak üzere olduğumuz herkes iyi bilsin." dedi.
 
Muzaffer Cirtel
 
 


Etiketler; #sağlık
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SARICA ARI VE SAĞLIKCI631 - 03.02.2019 21:14:36
BU İŞ ÜLKÜÇÜLERLE ALİ TAŞÇI ARASINDA KAN DAVASINA DÖNÜŞÜYOR. SAYIN TURAN BU KADAR BU KİŞİ ÜZERİNDE ISRAR EDİYOR. GİDERİN KAZANMASINI İSTEMİYOR GALİBA. ÇÜNKÜ ÜLKÜCÜLERİN ÇOĞU BU SEBEPTEN GİDERE OY VERMEYECEK. DEDİ DEMEDİ DEMEYİN.
Avatar
Erkan D.625 - 25.01.2019 01:22:04
Helal olsun, cesur bir açıklama ve davranış olmuş .