Ülgür Gökhan aday adaylığını açıkladı

Çanakkale’de, yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte, Çanakkale Belediye Başkanlığı için yapılan aday adaylık başvuruları hız kazanmaya başladı. Mevcut başkan Ülgür Gökhan’nın, Aday olup olmayacağı merak konusu olmuştu.

358
Ülgür Gökhan aday adaylığını açıkladı

CHP’li Ülgür Gökhan,  Belediye başkalığı için aday adaylığı başvurusunu, geçtiğimiz gün CHP İl başkanlığı binasında yaptığı basın açıklaması ile CHP İl Başkanı İsmet Günaşhan’a teslim etti.
CHP İl Başkanlığı binasında yapılacak olan dosya tesliminden önce basın açıklaması yapan Ülgür Gökhan tüm aday adaylarına iyi dileklerini iletti. Gökhan, “4. Kez aday adaylık dosyamı sunacağım. 5 yıldır görevdeyken yanımda olan diğer belediye başkanlarına teşekkür ederim. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkezinin mevcut başkanların yapmış olduğu başvuruları, belediye başkanlıkları sürecinde 5 yılın dönemde yaptıklar çalışmaları değerlendirilip,  anket çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu argümanların toplanmasından sonra kişinin aday adaylık başvurusu yapılmasına izin veriliyor. Takvim içerisinde başvur dosyamı aldım. Kamuoyu araştırmasının sonucuna göre bir engel çıkmayınca adaylık başvurumu yapmaya geldim.”dedi.
Aday adaylık başvuru dosyasını CHP İl Başkanı İsmet Güneşahan’a teslim eden Ülgür Gökhan, aşağıda kendisin bekleyen partililere seslendi. Ülgür Gökhan tüm aday adayların başarılar dileyerek, partililerden destek istedi. Gökhan, “13 Ağustos 2002’de Belediye Başkanı Sayın İsmail Özay’ın milletvekili adayı olmasıyla, Çanakkale Belediye Meclisinden aldığım Belediye Başkanlığı görevini, 2004, 2009 ve 2014 yılları yerel seçimlerini sizlerin sonsuz desteği ve her defasında artan bir başarı ile kazanarak bugüne dek sürdürdüm.
 
Partimin ve partililerimin verdiği, Çanakkale halkının büyük çoğunluğunun onadığı bu onurlu görevi namusum bilerek, Gençlerin, yaşlıların, çocukların, hemşerilerimin gözlerindeki ışıktan aldığım cesaret ve destekle, görev süremin son gününe dek sizler için çalışmaya devam edeceğim. Görev yaptığım 16 yıllık süreçte, bugün hep birlikte “Barışın ve Özgürlüklerin Kenti” haline getirdiğimiz Çanakkale sokaklarında attığım her adımda, soluduğum her nefeste, size verdiğim sözleri, sizlerin ürettiği kaynakları kullandığımı, bana korunmak ve kollanmak üzere çok değerli bir emaneti teslim ettiğinizi asla unutmadım.  Çanakkale için tutkulu hedeflerimizin yalnızca bu kent ve Türkiye için değil, tüm dünyaya örnek olacağına inanıyorum.  Bu kentte yaşayan herkes, her zaman olduğu gibi, Çanakkaleli olmaktan gurur duyacak ve bizler “Barışın Kenti Çanakkale” felsefesini önce ülkemize, sonra da tüm dünyaya yayacağız.”dedi.
 
BENİM İÇİN BU İŞİN EN ÖNEMLİ MALZEMESİ İNSANDIR
 
Açıklamasına devam eden Ülgür Gökhan, onun için belediye başkanlığının ne anlama geldiğini açıklayarak, Çanakkale’de yaşayan bütün insanların refah seviyesini yükseltmek genel amacı olduğunu dile getirdi. Gökhan, “ Sevgili dostlar benim için Belediye Başkanlığı; Başımı yastığa koyduğumda aç açıkta kalan hemşerim var mıdır? diye kaygı duyabilmeyi, Bu sabah okuluna aç giden öğrencimiz olmuş mudur? diye düşünebilmeyi, Evinden çıkamamış, yaşama karışamamış engellimiz var mıdır? diye endişelenmeyi gerektirir. Benim için bu işin en önemli malzemesi insandır; insanın iyi yaşamıdır, insanın mutluluğudur. Bana böyle düşünebilmeyi, insanların dertlerini dert edinebilmeyi, DERMAN olabilmek için didinmeyi, sadeliği ve sosyal demokrat anlayışı öğreten rahmetli babama, rahmetli amcama, Rahmetli Reşat Tabak ve rahmetli İzzet Melih Dilmaç gibi duayen büyüklerime şükranlarımı sunar, önlerinde saygıyla eğilirim. Ailemin tüm fertlerine ve en çok da Sevgili Eşim Hale’ ye, çocuklarıma bu zor yolculukta bana gösterdikleri destek, sabır ve anlayış için çok teşekkür ederim.
 
 
 
İNSANIN REFAHINI HER ŞEYİN ÜZERİNDE TUTTUM
 
Açıklamasında özgürlükçü, insan refahını yüksekte tutuğunu dile getiren Gökhan, görevi boyunda sosyal demokrasiden yana olduğunu söyledi. Gökhan, “Her şey değişiyor. Bazen zamanla, bazen de bir insanla. Ne mutlu bize ki bu değişimi ve gelişimi hep birlikte başardık. Barışın Kenti Çanakkale’de mili değerlerimizden ödün vermeden, kentimizin dokusunu bozmadan, kent ruhunu koruyarak, kökeni ne olursa olsun, herkesin huzur içinde yaşamasının güvencesi olduk. İnsanların size güvenmesi, inanması, yolda gördüğünde çocukların çekinmeden sarılması öyle büyük bir mutluluk ve öyle büyük bir sorumluluk yüklüyor ki omuzlarınıza, bu mutluluğu ve gururu aynı anda yaşattığı için tüm Çanakkale halkına binlerce teşekkür ederim. Belediye Başkanlığı görevim boyunca; sosyal demokrasiden, özgürlüklerden, eşitlikten ve kendime anayasa olarak belirlediğim; birlikte yönetim, önce insan ve katılımcılık ilkelerinden asla vazgeçmedim. İnsanı ve insanın refahını her şeyin üzerinde tuttum. Belediyeciliğin rutin hizmetleri zaten olmak zorunda; yollar yapılır, altyapılar tamamlanır, çöpler toplanır, aslolan insanın mutluluğudur dedim. Bugün bu kentte insanlar kadını, erkeği, yaşlısı, genci, engellisi birlikte, rahatça ve özgürce yaşamlarını sürdürüyor, kimse kendisini öteki hissetmiyorsa, kentte uzun yıllardır süren sosyal demokrat belediyecilik anlayışının bunda çok büyük payı vardır. Hızla büyüyen, doğayı tüketen, insanı kahvesini bile ayakta içmeye zorlayan küresel anlayışa karşı; İnsanların birbirinin sıcaklığına sığındığı, sosyalleştikleri, el emeklerini birbirlerine sundukları sosyal korunakları yaratarak, Sürdürülebilir kentsel gelişimin ve kent ruhunun korunmasının önemini birinci öncelik haline getirdim.
 
KILICIMI KUŞANMAK İSTİYORUM
 
Açıklamasının sonunda herkese teşekkür eden Ülgür Gökhan, bugüne kadar başardıklarının devamı için kılıcını kuşandığını dile getirdi. Gökhan, “ İşte bu anlayışın, yaşam tarzının sürdürülebilir kılınması için, 16 yıl boyunca biriktirdiğim tecrübelerimle ilk günkü heyecanımı birleştirdim. Sizlere daha çok hizmet etmek için, bu şehre borcumu ödemek için, Çanakkale’nin büyük adını daha da yukarılara taşımak için içimde dipdiri bir heyecan ve faydalı olma azmi var. İş bilenin, kılıç kuşananın demiş atalarımız. Ben bu işi biliyorum, hem de iyi biliyorum iddiasıyla, sizlerden aldığım güç ve güvenle, bugüne dek hep birlikte başardıklarımızın devamı için bir kez daha kılıcımı kuşanmak istiyorum. Kılıçları kuşanarak mücadelemiz;  Adaleti, demokrasiyi, eşitliği yok sayanlara, gözü dönmüş çevre talancılarına, suyumuza zehir akıtanlara, kentin rantına göz koyanlara karşı olacaktır. Demokrasinin en güzel örneğini, Cumhuriyet Halk Partisinin farkını bir kez daha gözler önüne seren bu süreçte aday adayı olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu, Gazi Mustafa Kemal’in ATATÜRK olduğu, Pek çok değişik milletten, binlerce kahramanın koyun koyuna uyuduğu Şehitler Diyarı Çanakkale’nin Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanlığı aday adaylığımı ilan eder,  herkesi ve her nefesi sevgiyle kucaklar, Katılımınız için çok teşekkür ederim.”diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
 
 


Etiketler; #ülgür #ADAY
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.