Sağlık müdürlüğünde Taciz skandalı

Kötü yönetilmesi ve birçok olayla gündeme gelen Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü’nde skandallar bitmiyor. Müdürlük üst düzey yöneticiler arasındaki taciz skandalıyla çalkalanıyor.

9715
Sağlık müdürlüğünde Taciz skandalı


 
Kötü yönetilmesi ve birçok olayla gündeme gelen Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü’nde skandallar bitmiyor. Müdürlük üst düzey yöneticiler arasındaki taciz skandalıyla çalkalanıyor. Olay savcılığa taşınırken, taciz edenin görevinde kaldığı taciz edilenin ise müdürlükten devlet hastanesine sürgün edildiği öğrenildi.
 
Hükümet tarafından Çanakkale’ye en fazla yatırım yapılan alanların başında kuşkusuz sağlık alanı geliyor.
Birçok bölgede büyük ve lüks hastaneler, sağlık ocakları ve sağlık tesisleri açıldı. Bu yatırımlara rağmen Çanakkale Sağlık il Müdürlüğü’ndeki  kötü yönetim nedeniyle sağlıkta şikayetler bitmiyor.  Halkın yanı sıra personelin de bu konuda şikayetlerini defalarca dile getirdiği biliniyor.  
Olay ve skandalların bitmediği Sağlık İl Müdürlüğü, şimdi taciz skandalı ile çalkalanıyor. Müdürlükte görev yapan bir başkanın, kendi yardımcısı kadın doktoru taciz ettiği öğrenildi. Taciz olayının uzun süre devam ettiği ve bunun önüne geçilmediği belirtildi. Taciz olayının devam etmesi ve ileri boyuta ulaşmasının ardından kadın doktorun Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusundan bulunarak şikayetçi oldu.
 
Olayla ilgili soruşturma açılırken kadın doktorun Cumhuriyet savcısına verdiği ifadesi şöyle:  “Şüpheli ile aynı iş yerinde çalışırız. Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nde ben Başkan Yardımcısı olarak, şüpheli de Başkan olarak görev yapmaktadır. Şüphelinin çeşitli zamanlarda bana yakın davrandığı oluyordu. Dilekçemde de belirttiğim üzere birçok kez çeşitli şekillerde bana iltifatlar ediyordu. Önceleri bunu nezaket olarak algıladım. Ancak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Küçükkuyu’da görevlendirilemem nedeniyle Küçükkuyu’ya gittiğimizde şüphelinin kendi görevi olmamasına rağmen özellikle Küçükkuyu’ya benimle birlikte gitmek istediğini belirtmiştir. Dosyanıza sunmuş olduğum İl Sağlık Müdürlüğü’nün yazısı ile o gün Küçükkuyu’da görevlendirme yapılan çalışanların isimleri arasında şüphelinin ismi yoktur. Ancak kendisinin Küçükkuyu’da bir işinin olup olmadığını bilmiyorum. Küçükkuyu’da işimiz bittikten sonra bizi Küçükkuyu’ya getiren arabaya bindiğimde şoförün olmadığını, şoför mahallinde şüphelinin olduğunu gördüm. Kendisine araçta ne işinin olduğunu sorduğumda ‘ben bu araçla gideceğim. Sende bu araçla gel. Birlikte Ayvacık, Ezine’yi gezeriz, birlikte yemek yeriz, yakınlaşırız, senden hoşlanıyorum’ şeklinde konuştu. Bu hastalığımı tetiklemiştir. Titreme ve yutma güçlüğü yaşamaya başladım. Heyecan ve sinirle gerçekleşen bu nöbet arabadan aşağı inip öğürmemle devam etti. Öğürdüğüm için de tükürmüş olabilirim. Ancak tamamen hastalıktan kaynaklıdır. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bu tükürme ile ilgili soruşturma açıldığını daha sonradan öğrendim ve soruşturma konusu olayla ilgili savunmamı verdim. Savunmamın bir suretini dosyaya sunuyorum.
Şüpheli olaydan 6 gün sonra odamın kapısını açarak “naber nasılsın” şeklinde benimle iletişime geçmiştir. Söylendiği gibi benim O’na  herhangi bir şekilde ne sözlü ne de davranış olarak bir hakaretim olmamıştır. Olsaydı bu şekilde benimle konuşmazdı.
Şüpheli çeşitli zamanlarda beni sadece sözlü cinsel anlamda taciz etmiştir. Gerekli soruşturmanın yapılarak şüphelinin cezalandırılmasını istiyorum. Gerekli görülmesi halinde telefonumun iletişiminin tespitine rıza gösteriyorum.  Kendisinden davacı ve şikayetçiyim. “
 
 
TACİZ EDEN GÖREVDE EDİLENE SÜRGÜNDE
Üzün süren taciz olayın ardından başkan yardımcısı doktor olaya sesiz kalmayıp savcılığa şikayet etmesinin ardından sürgün edildiği öğrenildi. Taciz ettiği iddia edilen başkanın görevine devam ettiği, tacize uğradığı belirtilen kadın doktorun ise Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne sürgün edildiği öğrenildi.
SAĞLIK BU OLAYLA ÇALKALANIYOR
Taciz iddiasının başladığı dönemden itibaren olayın sağlık alanında duyulduğu öğrenildi. Başta müdürlük olmak üzere müdürlüğe bağlı kurumlarda da bu olayın en çok konuşulduğu konu olduğu belirtildi.
 
İbrahim Akın Kazancı   
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TRAMP4385 - 22.10.2019 19:49:16
Dünya TRAMP'ı Çanakkalenin siyasetcileride ALİ TAŞÇI yı meşhur ettiniz. Elinize kolunuza emeğinize sağlık.
Avatar
EY YETKİLİLER4376 - 15.10.2019 20:26:52
Bu sür manşet den utanmıyormusunuz?. Neden bu rezil olaya sebep olan bu kişi hala o koltukta bizi temsil ediyor. Çok seviyorsanız yanınıza alın .Sağlığın bu şahsiyetsiz insanlarla işi olmaz.
Avatar
TÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ4375 - 12.10.2019 19:38:42
H...............TÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ
Avatar
18 MART 19184367 - 05.10.2019 10:45:05
İlgililer bu tarih size bir şeyler hatırlatmıyorsa bilin ki bu ülke ve ÇANAKKALE için GAFLET içindesiniz. Daha beklerseniz İHANET etmiş olursunuz. 07.10.2019-11-10-2019 tarihleri arasında sağlık içinde bulunduğu cerrahi müdahaleyi yapın.
Avatar
VEKİL4360 - 02.10.2019 01:19:39
SİZİN CEVRENİZDEN BİR BAYAN OLSAYDI TUTUMUNUZ NE OLURDU MERAK EDİYORUM. O MÜDÜR O KOLTUKTA OTURABİLİR MİYDİ.? 'ALİ OKULA GİT, KOŞ ALİ KOŞ'
Avatar
VEKİLLERRRRRRR/VALİM4358 - 29.09.2019 11:09:03
Gazetelere bi göz gezdirdim. Bir kaç dostumu aradım. Değişen bir şey olmadığını gördüm. Daha ne olmasını bekliyorsunuz. Bu gidişata ailelerin ayrılmasına neden olacaksınız. Yada birisi gidip Sağlık müdürlüğünü basarsa sebebi sizlersiniz,sayın VALİ,Sayın VEKİLLER.
Avatar
YÜZÜ KIZARMAYANLAR 4353 - 27.09.2019 12:21:43
SAYIN YETKİLİLER, ali taşcı beyefendinin yüzünün astarı yoksa sizin yüzünüzün de astarı yok. Bu gün hayırlı CUMA. Sağlığın yakasından bu lekeyi silin olmaz mı!.. Yanındaki idarecilerin toplu istifa etmesi gerekir ama nerde. Onlar için sözleşmeden doğan paralarını almak. Normal maaş almış olsaydı hiç kimse orda kalmazdı.
Avatar
ÜLKÜCÜLER 4352 - 26.09.2019 09:15:55
Sayın siyasilerimiz; seçimden önce teşkilatımızdan,bağlı olduğum sendikadan,bireysel çalışanlardan vede halkımızdan Sağlık Müdürü ALİ TAŞÇI hakkındaki yoğun şikayete rağmen kılınızı kıpırdatmadınız. Halada gereğini yapmıyorsunuz. Bu iş böyle devam edecekse ne bizler nede bağlı bulunduğum TÜRK SAĞLIK SEN in yanında olmayacağı kuvvetle muhtemel. Gereğini yapın sayın Vali bey, Başkanım BÜLENT TURAN.
Avatar
KOÇA TAŞÇI4349 - 25.09.2019 17:43:09
Ayıp ayıp,insanların sağlığını teslim ettiği teşkilatın haline bak. Bu camiyanın %80 bayan. Herkesin eşi ,anası,çocukları vede hasiyeti var. İdarecilerin bu durumuna sessiz kim kalıyorsa ALLAHIM onu bildiği gibi yapsın.
Avatar
ÇANAKKALE DE SAĞLIK4346 - 25.09.2019 12:51:01
'Ankara da yüksek düzeyde beni tutanlar var' 'beni görevden almaya güçleri yetmez' diyen sayın ALİ TAŞÇI ya bu işler vız gelir tırız gider. Ne vali ne vekilin bu işe gücü yetmeyeceğini tahmin etmek zor değil. Çalışan idarecilere bakın %99 bayan. Kıyamet alemeti.
Avatar
DR./ÇANAKKALE4345 - 25.09.2019 11:01:49
Bu ne ki,iki yıl dır yapılan uygulamalara bakarsanız her şey göz önünde. Amacım vur abalıya kesinlikle değil. Başta müdür ALİ TAŞÇI,Hemşire başkan,hemşire yardımcı daha liyakatsız birsürü idareci . 2yıldır Çanakkale deki sağlığa verdikleri zarar sayesinde sağlık yerlerde sürünüyor. İlgililer kumdan başını ne zaman çıkaracaklar. İnşallah geç kalınmaz.
Avatar
SAĞLIKCI/ALİ4344 - 25.09.2019 10:54:24
Neden şaşırmadım.
Avatar
SAĞLIK EMEKCİLERİ4343 - 25.09.2019 10:12:09
Bu sadece AYSBERK in görünen yüzü.Sayın Valimiz,sayın Vekillerimiz BÜLENT TURAN, bayan vekilimiz JÜLİDE İSKENDEROĞLU ve Çanakkale'mizin AKİL kişilerine tüm sağlık çalışanların ricasıdır. Sağlıktaki 'İNİLTİYİ' duyun artık.