Hizmet aracı, makam aracı oldu

Çanakkale Sağlık Müdürlüğü'ne kiralanan 59 plakalı hizmet aracı Sağlık İl Müdürü Ali Taşçı tarafından makam aracı olarak kullandığı belirtiliyor. Öte yandan, şartnamede yerli aracın kiralanması gerekirken, Tekirdağ plakalı Skoda'nın en pahalı aracı olan Superb modeli yabancı aracın kullanılması da

1580
Hizmet aracı, makam aracı oldu


Çanakkale Sağlık Müdürlüğü'ne kiralanan 59 plakalı hizmet aracı Sağlık İl Müdürü Ali Taşçı tarafından makam aracı olarak kullandığı belirtiliyor. Öte yandan, şartnamede yerli aracın kiralanması gerekirken, Tekirdağ plakalı Skoda'nın en pahalı aracı olan Superb modeli yabancı aracın kullanılması da dikkat çekiyor.
 
Yavaş çalışması nedeniyle birçok ihalenin iptal edilmesine sebep olan ve Çanakkale'yi zarara uğratan Çanakkale Sağlık Müdürlüğü'nde olaylar bitmiyor.  Çanakkale'de hızlı çalışmalara ayak uyduramaması ile dikkat çeken kurumlardan biri haline gelen Çanakkale Sağlık Müdürlüğü'nün başındaki Ali Taşçı, kurumda birçok kanun dışı uygulamalara da imza attığı şikayetleri yayılıyor.  Kurumda "Ağlatan Müdür" namını da alan Taşçı, keyfi uygulamalar ile kurumu zarara uğrattığı da belirtiliyor.

MAKAM  ARACI YAPMIŞ
Sağlık alanında kentte yapılması gereken yatırımları yavaş hareket etmesi nedeniyle iptal olmasının ardından kentlilerin tepkisini çeken Müdür Taşçı, kurum içinde de kanunlara göre hareket etmediği de belirtiliyor.  Yasal olarak makam aracı bulunmayan kurumda sadece hizmet araçları alınıyor. Kiralama yöntemi ile alınan araçlardan biri de Alman malı olan Skoda 'nın en pahalı aracı Süperb. Müdür Taşçı'nın bu aracı özellikle istediği belirtiliyor. 59 plakalı olan araç da aynı zamanda hizmet aracı olarak kiralandığı belirtiliyor.
Kiralanan bu aracın kurumun işleri yerine sadece Müdür Taşçı tarafından makam aracı olarak kullandığı belirtiliyor. Taşçı'nın bu araçla her gün Plaj Yolu'ndaki evine gidip geldiği hatta evine bu araçla eşya bile taşıdığı gelen bilgiler arasında.

YERLİ DEĞİL YABANCI
Oldukça pahalı olan bu araç, kurumu daha çok zarara uğrattığı belirtiliyor. Öte yandan kurumların hizmet aracı kiralama sözleşmesine göre, yerli aracın kiralanması gerekiyor. Skoda ise bir Alman malı ve Volkswagen grubuna bağlı.  Skoda'nın en pahalı aracı olan Superb modelin fiyatı 200 bin TL civarında. Aracın Tekirdağ plakalı olması ise kafalardan başka bir soru işareti bırakıyor.

Mehmet Güler
 
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MÜDÜR538 - 04.11.2018 11:15:06
HER ŞEYE RAĞMEN VE YANLIŞLARINLA YİNE MAKAMINI KORUDUNYA HELAL SANA MÜDÜR BEY. SİZİ VALİ OLARAK GÖRMEK İSTERİZ.
Avatar
BAŞKAN537 - 03.11.2018 23:00:02
Ey AK parti li Çanakkaleliler, Çanakkale Belediye Başkanlığını almak istiyorsanız DR.ALİ TAŞCI beyi aday gösterin. O kadar sevdiniz ki bey efendiyi BAŞKAN yaparsanız hergün görürsünüz. Ama SAĞLIKCILAR dan oy almak istiyorsanız bu beyefendiyi burda tutmanın yolunu bizde arayalım. Biz onu o da bizi hiç SEVMİ.........!
Avatar
ARICI527 - 25.10.2018 10:26:21
'Vespa' arısı ülkemisde ki adı 'SARICA' arı diye bilinir.Arının en büyük özelliği bal yapmamasıdır. Bal yapma gibi bir özelliği de bulunmamaktadır. Sayın müdürü tanımlamak gerekirse 2 senedir maaşı al ,döneri al ,sözleşmeden doğan parayı al, şoför lü lüks araca bin yola devam et.Nasıl olsa ağa babaları ANKARADA!...
Avatar
Ali YAZICI525 - 24.10.2018 19:14:41
Tasarruf tedbirleri nerede kaldı sayın VALİM. Bütün il Müdürleri ya araçları ile yada yürüsünler iş yerine. Müdür tasarruf etmez ise memur hiç etmez. Adaşımın ÇANAKKALE ye uymadığı kesin. Burası ben yaparım yeri değil.Saygılarımla
Avatar
Çanakkale-17524 - 24.10.2018 15:34:18
(DEVAMI) Duran araca kira öde, yol yapmasın,diğer araçlara ödediğin kirayı bunada öde. Yakıt devlet dendir büyük ihtimalle. Yazık yazık vali bey buna el atması lazım. Çünkü Çanakkalenin idaresi ondan sorulur.
Avatar
Çanakkale-17523 - 24.10.2018 15:28:44
İllerde sadece makam aracı valiye tahsislidir. İl müdürlerinin makam aracı yoktur. Dairenin önünde bu tip arabaları bekletmek sahaya hizmet aracı olarak sürmemek ayrı bir külfet. Benim paramla bana hizmet et kendine ve araç sahibine değil. Duran araca kira öde, yol yapmasın,diğer araçlara ödediğin kirayı bunada öde.