Reklam

Dünyada Troya, göklerde Troya

2018 Troya yılına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor .Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Troya Ören Yeri’nin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne alınmasının 20. yılı sebebiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troya Yılı kapsamında yürütülen çalışmalar çerçevesinde, başt

977
Dünyada Troya, göklerde Troya


2018 Troya yılına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor .Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Troya Ören Yeri’nin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne alınmasının 20. yılı sebebiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troya Yılı kapsamında yürütülen çalışmalar çerçevesinde, başta Troya olmak üzere Çanakkale ilinin kültürel, tarihi ve doğal değerlerinin tanıtılması amacıyla dijital içerik üreticilerine yönelik olarak dünya genelinde geniş bir coğrafyaya hitap edecek şekilde tanıtım turu düzenlenecek.Turizm sektörü açısından etkili tanıtım fırsatı sunan dijital iletişim mecraları aracılığıyla Çin, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İran, Hindistan ve İtalya gibi ülkeler özelinde Çanakkale’nin kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtılmasının amaçlandığı organizasyon 1-5 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Öte yandan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açılışını yaptığı İstanbul Airshow 12. kez kapılarını açtı. Airshow için THY’nin Troya boyalı TC-JTP kuyruk tescilli A321 tipi yolcu uçağı, iş jetleriyle birlikte ziyaretçiler için sergilendi.
Dünyada Troya, göklerde Troya
2018 Troya yılına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Güney Marmara Kalkınma Ajansı Troya Yılı kapsamında, Çanakkale’nin tanıtılması amacıyla dijital içerik üreticilerine yönelik olarak uluslararası tanıtım turu düzenlenecek.  Öte yandan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açılışını yaptığı İstanbul Airshow 12. kez kapılarını açtı. Airshow için  THY’nin Troya boyalı TC-JTP kuyruk tescilli A321 tipi yolcu uçağı, iş jetleriyle birlikte ziyaretçiler için sergilendi.
Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Troya Ören Yeri’nin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne alınmasının 20. yılı sebebiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troya Yılı kapsamında yürütülen çalışmalar çerçevesinde, başta Troya olmak üzere Çanakkale ilinin kültürel, tarihi ve doğal değerlerinin tanıtılması amacıyla dijital içerik üreticilerine yönelik olarak dünya genelinde geniş bir coğrafyaya hitap edecek şekilde tanıtım turu düzenlenecek.
Turizm sektörü açısından etkili tanıtım fırsatı sunan dijital iletişim mecraları aracılığıyla Çin, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İran, Hindistan ve İtalya gibi ülkeler özelinde Çanakkale’nin kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtılmasının amaçlandığı organizasyon 1-5 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Çin, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İran, Hindistan ve İtalya olmak üzere 7 ayrı ülkeden gelecek dijital içerik üreticileri tarafından farklı sosyal medya mecralarında yapılacak paylaşımlar aracılığıyla Çanakkale ilinin uluslararası düzeyde tanıtımının yapılması ve ilin öncelikli sektörleri arasında yer alan turizm sektörünün sahip olduğu potansiyelden etkin bir şekilde yararlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.
İSTANBUL AİRSHOW’DA TROYA RÜZGARI ESTİ
Troya Yılının  tanıtım çalışmalarına katkı sağlayan Türk Hava Yolları tarafından Airbus 321 tipi “Yeşilköy” uçağı Truva Atı resmiyle süslendi. THY’nin Airbus 321-200 tipi TC-JTP kuyruk tescilli uçağı Truva Atı çıkartması ve ‘The Year Of Troy’ yazısı giydirildi.
İstanbul Airshow 2018 Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı’nın açılışına katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bir dönem sivil havacılık sektöründe görev almış biri olarak fuarda bulunmaktan mutluluk duyduğunu anlattı.
Troya giydirmeli uçak iş jetleriyle birlikte ziyaretçiler için sergilendi.
Haber Merkezi
 


Etiketler; #troya yılı
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.