Reklam

Bahçeşehir Koleji açıldı

Bahçeşehir Koleji Çanakkale’de eğitime başladı. İlk defa bu yıl eğitim-öğretime başlayacak olan okulun Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sarıcaeli Yerleşkesi’ndeki kampüsünün açılışı gerçekleştirildi.

836
Bahçeşehir Koleji açıldı

 
 
 
 
Çanakkale’de 2019-2020 eğitim öğretim yılında hizmete giren Bahçeşehir Koleji’nin açılışına AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Koleji yöneticileri ve çok sayıda veli katıldı. Tören Saygı Duruşu’nda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program müzik dinletisinin ardından açılış konuşmalarıyla devam etti.
 
 
EĞİTİME YAPTIĞIMIZ HER YATIRIMI TÜRKİYE’NİN GELECEK PROJESİNE KATKI OLARAK GÖRÜYORUZ
 
 
 
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, “Çanakkale’de en doğusundan, en batısına kaliteli eğitim için çalıştığımız şehirlerden biri olacak. Bu sayılar neden önemli, çünkü biz eğitimde yaptığımız her işi Türkiye meselesi olarak görüyoruz. Türkiye’nin gelecek projesi olarak görüyoruz. Neden, çünkü dünyada ileriye doğru, iyiye doğru, gelişmeye doğru yapılan her işin altında iyi bir eğitim planlaması, iyi eğitim için yapılan iyi bir yol planı ve bunun için çalışan, bunun için uğraşan herkes, devletinden, hükümetine, hükümetinden, vatandaşına, öğretmeninden, velisine bu işe emek veren herkes var. Ama maalesef bunun tersi de geçerli. Bunu başaramayan nitelikli eğitimle, yeni nesillerini yetiştirmeyen ülkelerde de hem sosyal, hem ekonomik, hem siyasi birçok problemle yüzleşme gerçeği var. Bu nedenle Bahçeşehir Koleji olarak 51 yıldır Türkiye’ye hizmet eden Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak, biz eğitim meselesini bu nedenle Türkiye meselesi olarak görüyoruz. Ve eğitime yaptığımız her yatırımı, eğitim için attığımız her adımı da Türkiye’nin gelecek projesine bir katkı olarak görüyoruz” dedi.
 
 
 
TÜRKİYE’NİN BÜTÜN ÇOCUKLAR KALİTELİ EĞİTİM HAKKINA SAHİPTİR
 
 Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, Türkiye’nin her yerinde hizmet verdiklerini vurgulayarak, “Bu topraklar binlerce fidan verdi ama şimdi binlerce fidan çıkacak. Çanakkale'deki bu kampüsün, Türkiye'nin en iyi kampüslerinden biri olması sebebiyle ayrıca gurur duyuyoruz. Tabii bir diğer özelliği de üniversitemizin hemen yanı başında olması. Bizler, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarıyız. 51 yılı geride bıraktık. 51 yıldır eğitim-öğretim işi ile uğraşıyoruz. Türkiye'nin şuanda hemen hemen her noktasında varız. Türkiye'nin her noktasında 240 kampüs olarak varız. Bu sadece gelişmiş illeri değil, doğudan batıya, güneyden kuzeye her yerde varız. Edirne'den Iğdır'a kadar varız. Kars'a kadar varız, Doğubeyazıt'a kadar varız. Sinop'tan Antakya'ya kadar varız. Her yerde varız. Bizim Türkiye’nin bütün çocuklar kaliteli eğitim hakkına sahiptir. Hatta bütün dünya çocukları iyi eğitim hakkına sahiptir. En önemli ilkemiz ve düşüncemiz bu. Onun için de Türkiye'nin her noktasına götürmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 
 EKONOMİK KALKINMANIN EN NET GÖSTERGESİ EĞİTİM KALİTESİDİR
 
 
 
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, son yıllarda en çok yatırım alan kalemin eğitim olduğunu söyleyerek,   “Milletlerin tarih sahnesinde bağımsızlığını sağlayan en temel etken, eğitim kalitesi. Bireyin gelişmesini, sosyalleşmesini, toplumsal, kültürel medeniyet değerlerini kazanmasını sağlayan en önemli etken eğitim. Ülkelerin gelişmişlik kriterlerinin en önemli belirleyicisi yine eğitimdir. Ekonomik kalkınmanın en net göstergesi eğitim kalitesidir. Bugün, çok kıymetli bir eserin açılışı için beraberiz. Eğitim, değerini yitirmeyen, tabiri yerindeyse boşa gitmeyen en kıymetli yatırımdır. Yunanı, Hinti, modern batıyı tabiki öğrenip, bunun yanında büyük bir özgüvenle ışık doğudan yükselir diyecek özgüven sahibi gençlerin yetişmesi için bu tarz yatırımların şehrimizde olması ne büyük hedefimiz, niyetimiz. 250 bin şehidimize yan bakan, burun kıvıran değil, tam aksine gurur, onur duyan, onların yolunda yürümekte şeref duyan bir gençlik en büyük hedefimiz. Yaklaşık 100 yıllık Cumhuriyetimiz içerisinde eğitim kalitesinin tartışıldığı, her dönem farklı veriler masaya yatırıldı. Bu 100 yıl içerisinde hiçbir dönem eğitimimiz bütçemizden en çok pay alan kalem olmadı. Fakat son yıllarda yüzde 17’ye varan oranla bütçemizden en çok yatırım alan kalemimiz, ana başlığımız eğitimimiz oldu. Bunu artarak devam ettirmek geleceğe ilişkin iddiamızı ortaya koymak en büyük hedefimiz” ifadelerini kullandı.
 
 
 
Açılış konuşmaları sonrası protokol heyeti toplu şekilde kurdele keserek kampüsün açılışını yaptı ve sınıfları gezerek incelemelerde bulundu. Kampüs içinde inceleme ve gezi sırasında veliler de çocukları ile tüm sınıfları gezerek, yetkililerden detaylı bilgi aldı.
 
Açılışı gerçekleştirilen Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü’nde anaokulu, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi seviyelerinde eğitim görülecek. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sarıcaeli Yerleşkesi içinde bulunan yerleşkesi toplam 43 bin 975 metrekare alanda; 54 sınıf,  bin 272 öğrenci kapasiteli, 350 kişilik konferans salonu, 558 metrekare kapalı spor salonu, STEM, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, resim, müzik, görsel sanatlar derslikleri bulunuyor.
 
Nazif Cemhan Şen
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.