Reklam

Doğu Biga Madencilik ’ten şeffaflık daveti

Yer altındaki zenginlikleri ekonomiye kazandırmak için çalışma yapan Doğu Biga Madencilik A.Ş, maden sahasındaki alanın yeniden doğaya kazandırılacağını açıkladı.

657
Doğu Biga Madencilik ’ten şeffaflık daveti

Çalışmalarımızı inceleyin 

Yer altındaki zenginlikleri ekonomiye kazandırmak için çalışma yapan Doğu Biga Madencilik A.Ş, maden sahasındaki alanın yeniden doğaya kazandırılacağını açıkladı. Şirket, ayrıca son günlerde gündeme gelen iddialara da cevap vererek, izin dışında hiçbir işlemi yapmadıklarını belirtti. Şirket ayrıca bölgede çalışma yapıldığı sürece çalışmalarının herkesim tarafından denetlemesi için davette de bulundu.  

Yer üstündeki zenginlikler kadar yer altındaki zenginlikleri de fazla olan bir kent Çanakkale. Şimdiye kadar yer altındaki zenginlikler olduğu gibi duruyordu. Bunu ülke ekonomisine kazandırmak üzere yıllardır çalışma yapılıyordu. Çalışmalar son aşamaya geldi ve üretime geçmek son çalışmalar yapılıyor. Kirazlı bölgesinde çalışma yapan Doğu Biga Madencilik ile ilgili çevreye zarar verdiği yönünde iddialar ortaya atıldı. Doğu Biga Madencilik'ten, Kirazlı bölgesinde altın arama faaliyetleri nedeniyle ortaya atılan iddialara karşı bir açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Son günlerde medyada yer alan ve gerçeği yansıtmayan bazı haberlerin ardından Şirketimiz tarafından aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür:
Öncelikle ifade etmek isteriz ki; Şirketimiz tüm faaliyetlerini başta maden mevzuatı, çevre mevzuatı, orman mevzuatı olmak üzere ilgili tüm mevzuatlara uygun şekilde devam ettirmektedir.
Gelinen aşamada;
İzne konu olan ve madencilik faaliyetlerinin yapılacağı ormanlık sahadaki ağaç kesimi işlemlerinin tamamına yakını bitirilmiş olup, bu işlemlerin tümü verilen izinler kapsamında ve hukuki zeminde gerçekleşmiştir.
Ağaç kesimi tamamlanan alanlarda, madencilik faaliyetinden sonra sahanın rehabilitasyonunda kullanılmak üzere üst toprak sıyırma ve depolama işlemlerine başlanmıştır. Madencilik faaliyetleriyle eşzamanlı olarak sahanın doğaya yeniden kazandırılması sağlanacaktır.
Madencilik sahasındaki tüm faaliyetlerimiz, orman ve çevre izinleri çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Orman izin sınırları dışında hiç bir alanda herhangi bir faaliyetimiz söz konusu değildir.
Tüm faaliyetlerimiz ilgili kamu kurumları tarafından devamlı olarak denetlenmektedir.
ŞEFAFLIK DAVETİ 
Şeffaflık politikamız çerçevesinde, işletme dönemi boyunca, üyeleri arasında ilgili tüm sivil toplum örgütlerinin, yerel/ulusal basın mensuplarının ve Çanakkaleli hemşehrilerimizin de bulunacağı bir komisyonu, madencilik faaliyetlerimizin her aşamasında ilgili mevzuatlara bağlı çalıştığımıza tanıklık etmeye davet ediyoruz.”
Bünyamin Nami Tonka 


Etiketler; #açıklama
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.