“TC ibaresi konusu istismar konusu olmamalı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hakan Pınar Lapseki Belediye tabelasına T.C. ibaresi eklenmesi talebiyle Lâpseki Belediye Meclisi’nde gündeme alınan önerge ile ilgili basın açıklaması yaptı.

3381
“TC ibaresi konusu istismar konusu olmamalı”


 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hakan Pınar Lapseki Belediye tabelasına T.C. ibaresi eklenmesi talebiyle Lâpseki Belediye Meclisi’nde gündeme alınan önerge ile ilgili basın açıklaması yaptı.
 
31 Mart Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinin kazandığı belediyelere TC ibaresi eklendiğini belirten MHP İl Başkanı Hakan Pınar, “MHP’ye TC ibaresi üzerinden saldırmak, tam bir ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ atasözünün tezahürüdür.  Lapseki Belediye Meclis Gurubumuz konuyu Belediye Başkanıyla görüşmüş ve gereken en kısa sürede milli vicdanı rahatlatacak şekilde istismardan uzak samimiyet ve ihlasla yerine getirilecektir” dedi.
 
MHP İl Başkanı Hakan Pınar yaptığı açıklamada, “Lapseki Belediye tabelasına T.C. ibaresi eklenmesi talebiyle Lâpseki Belediye Meclisinde gündeme alınan önergenin, seçimden sonrada devam eden Cumhur İttifakını oluşturan Partilerin yani MHP ve AK Partinin ortak iradesiyle reddine ilişkin bu gün Sözcü Gazetesi Çanakkale Muhabirinin yaptığı haberler üzerine aşağıdaki basın açıklamasını yapma zarureti hasıl olmuştur. Bilindiği üzere zillet ittifakı’nın parçası haline gelen adı iyi, ama kendi fesat olan ipsizler uzun bir süredir, acz içinde düştükleri zillette debelenmekte ve utançlarını gizlemek adına milli hassasiyetleri kaşıyarak ve istismar ederek kirli siyasetlerini şark kurnazlığı ile devam ettirmektedirler” dedi.
 
24 Haziran Seçimleri’nde kirli ittifakın parçası olmasaydılar Meclis’te temsil hakkı bulamayacak olan ve yüzde  9,96 ile Meclis dışında kalacak olan İP Partisi devam eden süreçte hem seçim öncesi kirli pazarlıklarla gurup kurması için verilen 15 vekilin hem de İttifak sayesinde Gazi Meclise girebilmenin diyetini arabasına bindikleri CHP’nin türküsünü söyleyerek ödemekte hem de 31 Mart Seçimlerinde Ülkücü Katili Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’e oy isteyecek kadar çukurlaşabilmişlerdir. Bununla da yetinilmemiş 31 Mart Seçimlerinde bir çok PKK Terör Örgütü sempatizanlığından fişli haini tıpkı himayesine girdikleri CHP gibi Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Listelerine sokarak terör örgütü üyelerini Mahalli İdareler Yönetimine sokmak suretiyle saflarını CHP, HDPKK ve FETÖ terör örgütünden yana ortaya koymuşlardır. İP Genel Başkanı Hanımefendi Önder APO’nun heykelini dikeceğiz diyen Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyecek kadar siyasi çürümüşlük içerinde Türkiye Cumhuriyeti ( T.C.) Devletine karşı hasmane tutum takınmayı kendisine rol model olarak benimsemiştir. Bu ve buna benzer onlarca siyasi utanç vesikalarını örtmek adına sürekli milli hassasiyetleri kaşımış, hatırlanacağı üzere önce EYT konusunda sonrada büyük bir aymazlıkla T.C. tabelaları üzerinden bu utançlarını alelacele örtbas etme gayreti içerine girmişlerdir. Kurulduğu günden bu yana milli ve yerli duruşu ortada olan ve ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim’ diyen Milliyetçi Ülkücü Hareketi aklı sıra bu şark kurnazlıkları ile zor duruma sokmayı siyaset zannetmektedirler. Bilindiği üzere 31 Mart Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinin kazandığı belediyelere TC ibaresi eklenmiş, hatta ittifakla girilen belediyelerinde hemen hemen hepsinde TC ibaresi eklenmiştir. Bu konuda samimiyet ve ahlaki duruşu ortada olan MHP’ye TC ibaresi üzerinden saldırmak, tam bir “Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır” atasözünün tezahürüdür. Daha bir kaç hafta önce CHP’ye verdikleri destekle kaybedilen Mersin’de atanan daire başkanının eski bir HDPKK Belediye Başkan adayı oluşunun utancını üzerlerinden atmadan, TC ibaresini istismar etmeleri içinde bulundukları siyasi hezeyanın yansımasının dışında bir şey değildir. Ez cümle MHP sözünün eri ve verdiği sözlerin takipçisi olarak elbette zilletin yanında saf tutmuş İP’sizlerin istismarına eyvallah edecek değildir. Lapseki Belediye Meclis Gurubumuz konuyu Belediye Başkanıyla görüşmüş ve gereken en kısa sürede milli vicdanı rahatlatacak şekilde istismardan uzak samimiyet ve ihlasla yerine getirilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle bilgi kirliliğinin ortadan kalkması adına yaptığımız açıklamayı Çanakkale kamuoyuna saygı ile duyururum” ifadelerini kullandı.
Haber Merkezi
 


Etiketler; #hakan pınar
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.